Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volvo XC60 ?

Niezależnie od tego, czy musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady, czy też mieć autostop, jest to całkiem przydatne. W tym poście wyjaśnimy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volvo XC60 . Rzeczywiście, niezależnie od tego, czy proces konfiguracji nie jest złożony, konieczne jest wyjaśnienie niektórych punktów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim zobaczymy, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volvo XC60 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy z zaczepem Volvo XC60?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu Volvo XC60?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia podstaw wiązki przewodów Volvo XC60. Aby zrozumieć, jak to działa, musisz już zrozumieć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest przestrzeganie pewnych przepisów prawa drogowego, które wcześniej obowiązują, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie obowiązki elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z zaczepem Twojego Volvo XC60 . Skoncentrujemy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Volvo XC60, zapoznaj się z naszą zawartością strony na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volvo XC60?

Teraz dość szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volvo XC60. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Volvo XC60, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która będzie stosowana we wszystkich zaczepach Volvo XC60. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe potrzebne do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Volvo XC60: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które mają napięcie 12 V do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volvo XC60 ?

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volvo XC60?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci wyjaśnimy jak podłączyć wiązkę przewodów Twojego Volvo XC60 .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Volvo XC60?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volvo XC60, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego, aby wykonał tę interwencję, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Twojego Volvo XC60, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Volvo XC60?

W przypadku nowych Volvo XC60 podłączenie wiązki przewodów jest znacznie mniej skomplikowane:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne do swojego Volvo XC60 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Twojego Volvo XC60, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Twojego Volvo XC60 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy w Volvo XC60?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, dość szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volvo XC60 . Aby to zrobić, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
Jak aktywować Bluetooth w Volvo XC60?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo XC60, przejdź do naszej kategorii Volvo XC60.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector