Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Volvo XC90 ?

Jeśli musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady lub mieć autostop, to bardzo przydatne. W tym artykule pokażemy Ci podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volvo XC90 . W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy procedura konfiguracji nie jest trudna, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim zobaczymy, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volvo XC90 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy z zaczepem Volvo XC90?

Dlaczego musimy podłączyć wiązkę przewodów do przyczepy autostopu Volvo XC90?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią od wyjaśnienia zasad działania wiązki przewodów Volvo XC90. Aby odkryć, jak to działa, musisz już odkryć jego konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest przestrzeganie określonych protokołów, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przepisy drogowe, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Fotel utknął Volvo XC90 na swoim miejscu

Aby spełnić wszystkie wymagania elektryczne, będziesz musiał zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z zaczepem Twojego Volvo XC90 . Skoncentrujemy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Volvo XC90, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volvo XC90?

Teraz szybko pokażemy Ci, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z Twojego samochodu do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volvo XC90. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy Volvo XC90, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, która zostanie zastosowana we wszystkich zaczepach Volvo XC90. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych wymaganych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Volvo XC90: Ten system wtyczek jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volvo XC90?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci pokażemy jak podłączyć wiązkę przewodów Twojego Volvo XC90 .

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w Volvo XC90?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Volvo XC90?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Volvo XC90, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Twojego Volvo XC90, aby uzyskać dostęp do tylnej lampy.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów najnowszego Volvo XC90?

W przypadku nowych Volvo XC90 wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, zlokalizujesz konkretne dla Twojego Volvo XC90 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z Twojego Volvo XC90, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Twojego Volvo XC90 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy w Volvo XC90?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci pokażemy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volvo XC90 . Aby to zrobić, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo XC90 znajdziesz w kategorii Volvo XC90.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w moim Volvo XC90?
Ссылка на основную публикацию