Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy w Volkswagen Polo 3 ?

Jeśli musisz się przenieść, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzucić zielone odpady lub mieć przyczepę, jest to całkiem przydatne. W tym artykule wyjaśnimy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo 3 . W rzeczywistości, nawet jeśli procedura konfiguracji nie jest skomplikowana, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę pracę. Przede wszystkim dowiemy się, na czym polega wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Polo 3 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Polo 3?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę z przyczepą autostopu Volkswagena Polo 3?

Zaczniemy więc naszą stronę z treścią, szczegółowo opisując podstawy wiązki przewodów Volkswagena Polo 3. Aby dowiedzieć się, jak to działa, musisz już wiedzieć, czy jest to konieczne. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest, a wcześniej wszystkie obowiązkowe przez kodeks drogowy, przestrzeganie określonych protokołów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Volkswagen Polo 3 . Zajmiemy się tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Volkswagen Polo 3, zapoznaj się z naszą stroną z treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo 3?

Teraz szybko wyjaśnimy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagen Polo 3. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Polo 3, 7-pinowa : Jest to tradycyjna wtyczka, którą można znaleźć we wszystkich zaczepach Volkswagen Polo 3. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe potrzebne do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej czynności (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne do przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Volkswagen Polo 3: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (do ładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (do korzystania z 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).
Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Polo 8 ?

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagen Polo 3?

Aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak podłączyć wiązkę przewodów Twojego Volkswagen Polo 3 .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Volkswagena Polo 3?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volkswagena Polo 3, będziesz musiał zdobyć wszystkie niezbędne kable w tylnych światłach tego. Zalecamy wezwać elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo 3, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Zidentyfikuj przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów do najnowszego Volkswagena Polo 3?

W przypadku najnowszych Volkswagenów Polo 3 wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla Twojego Volkswagena Polo 3 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo 3, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagen Polo 3 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj obudowę w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagen Polo 3?

Na koniec, aby zakończyć tę stronę z treścią, szybko Ci wyjaśnimy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagen Polo 3 . Aby to osiągnąć, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagen Polo 6 ?

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 3 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector