Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy w Volkswagen Polo 4 ?

Jeśli potrzebujesz przeprowadzki, pojedź na wakacje z przyczepą kempingową, wyrzuć zielone odpadki lub zabierz autostop. W tym poście opiszemy przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo 4 . W rzeczywistości, nawet jeśli procedura instalacji nie jest skomplikowana, konieczne jest wyjaśnienie pewnych szczegółów, aby bez problemu rozważyć tę pracę. Najpierw dowiemy się, co obejmuje wiązka przewodów elektrycznych zaczepu pojazdu silnikowego, a następnie, w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Polo 4 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Polo 4?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę z przyczepą autostopu Volkswagena Polo 4?

Zaczniemy więc naszą treść od wyjaśnienia podstaw wiązki przewodów Volkswagen Polo 4. Aby zrozumieć, jak to działa, musisz wcześniej zrozumieć jej konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, przestrzeganie pewnych zasad jest fundamentalne, a przede wszystkim obowiązkowe, zgodnie z kodeksem drogowym, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Volkswagena Polo 5 ?

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Volkswagen Polo 4 . Skupimy się na tym w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zamontować zaczep do Volkswagena Polo 4, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo 4?

Opiszemy teraz szybko, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagen Polo 4. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Polo 4, 7-pinowa : To jest klasyczna wtyczka, która będzie stosowana we wszystkich zaczepach Volkswagen Polo 4. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych potrzebnych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdej funkcji (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne do przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Volkswagen Polo 4: Ten system wtykowy jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 woltów wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagen Polo 4?

Na zakończenie tej treści szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie wiązki przewodów Twojego Volkswagen Polo 4 .

Weiterlesen:
Światło stopu Volkswagen Polo pozostaje włączone, co robić ?

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Volkswagena Polo 4?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego Volkswagena Polo 4, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest ona złożona, niemniej jednak podsumujemy najważniejsze czynności do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo 4, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów do najnowszego Volkswagena Polo 4?

W przypadku najnowszych Volkswagenów Polo 4 wiązka przewodów jest znacznie łatwiejsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, zlokalizujesz poszczególne do swojego Volkswagena Polo 4 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo 4, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagen Polo 4 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Skutecznie zainstaluj okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagen Polo 4?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, szybko Cię opiszemy jak wykonać połączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagen Polo 4 . Aby to zrobić, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, to do Ciebie należy wybór tego, który wskazuje Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Volkswagen Polo 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 4.

Ссылка на основную публикацию