Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy w Volkswagen Polo 5 ?

Jeśli musisz przeprowadzić się, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów lub mieć zaczep jest całkiem przydatny. Na tej stronie pokażemy Ci przyłącze elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo 5 . W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy proces konfiguracji nie jest trudny, wymagane jest wyjaśnienie niektórych punktów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim dowiemy się, z czego składa się wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu Volkswagena Polo 5 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy Volkswagen Polo 5?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę z przyczepą autostopu Volkswagena Polo 5?

Zaczniemy więc naszą treść od szczegółowego omówienia podstaw wiązki elektrycznej Volkswagen Polo 5. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jej konieczność. Jeśli masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne jest przestrzeganie pewnych protokołów, a wcześniej wszystkie obowiązkowe kodeksy drogowe, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie wymagania elektryczne, musisz zainstalować wiązkę przewodów na przyczepie z autostopem Twojego Volkswagen Polo 5 . Przyjrzymy się temu w tym poście, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep w Volkswagen Polo 5, zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy Volkswagen Polo 5?

Teraz dość szybko pokażemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim Volkswagen Polo 5. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • Wtyczka elektryczna 7-pinowa do przyczepy Volkswagen Polo 5, 7-pinowa : To klasyczna wtyczka, która zostanie odkryta we wszystkich zaczepach Volkswagen Polo 5. To połączenie elektryczne umożliwi przekazanie wszystkich funkcji oświetleniowych wymaganych do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę dla każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne do przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do Volkswagen Polo 5: Ten system wtyczek jest używany głównie w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (w celu użycia 12 V sprzętu, gdy pojazd silnikowy jest włączony).
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagen Polo 3 ?

Jak podłączyć wiązkę przewodów Volkswagen Polo 5?

Podsumowując tę ​​treść, dość szybko Ci pokażemy jak podłączyć wiązkę przewodów Twojego Volkswagen Polo 5 .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego Volkswagena Polo 5?

Aby zamontować wiązkę przewodów starego Volkswagena Polo 5, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Radzimy wezwać elektryka samochodowego na tę interwencję, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo 5, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody, które odpowiadają każdej z funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów do najnowszego Volkswagena Polo 5?

W nowoczesnych Volkswagen Polo 5 wiązka przewodów jest znacznie mniej skomplikowana do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla Twojego Volkswagena Polo 5 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Wyjmij wykładzinę bagażnika z Volkswagen Polo 5, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu Volkswagen Polo 5 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć zasilanie do przyczepy w Volkswagen Polo 5?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko wam pokażemy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim Volkswagen Polo 5 . Aby to osiągnąć, nieuchronnie będziesz musiał przejść przez jeden z poprzednich kroków, do Ciebie należy wybór tego, który oznacza Twój model i budżet. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Volkswagen Polo 4

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector