Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zamontować zaczep elektryczny do przyczepy volvo xc70 ?

Jeśli musisz przeprowadzić się do domu, wyjechać na wakacje z przyczepą kempingową, pozbyć się zielonych odpadów lub mieć autostop jest całkiem przydatny. W tym artykule opiszemy podłączenie elektryczne zaczepu przyczepy volvo xc70 . W rzeczywistości, nawet jeśli procedura konfiguracji nie jest trudna, konieczne jest wyjaśnienie niektórych punktów, aby bez problemu rozważyć tę interwencję. Przede wszystkim dowiemy się, co zawiera wiązka elektryczna Twojego zaczepu samochodowego, a następnie w drugim kroku, jak wykonać podłączenie elektryczne zaczepu volvo xc70 .

Jaka jest wiązka przewodów do przyczepy z zaczepem volvo xc70?

Dlaczego musimy połączyć wiązkę przewodów z przyczepą holownika volvo xc70?

Zaczniemy więc naszą treść od wyszczególnienia podstaw wiązki przewodów volvo xc70. Aby odkryć, jak to działa, musisz wcześniej odkryć jego konieczność. Niezależnie od tego, czy masz przyczepę lub przyczepę kempingową do holowania, konieczne i przede wszystkim obowiązkowe przez kodeks drogowy jest przestrzeganie pewnych wymogów, oto one:

 • Solidne podwozie do przyczepy…
 • Pasujące koła.
 • Połączenie elektryczne.
 • Tablica rejestracyjna w zasięgu wzroku.
 • Wzmacniacz świateł stopu.
 • Wzmacniacz sygnalizacji świetlnej.
 • Wzmacniacz kierunkowskazów.
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej.
 • Wzmacniacz świateł przeciwmgielnych.

Aby spełnić wszystkie przepisy elektryczne, musisz zainstaluj połączenie wiązki przewodów na przyczepie z zaczepem Twojego volvo xc70 . Skoncentrujemy się na tym w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować zaczep volvo xc70, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Jakie jest połączenie elektryczne zaczepu przyczepy volvo xc70?

Teraz dość szybko opiszemy, jak działa połączenie elektryczne Twojego zaczepu. Połączenie wykorzystuje prąd 12 V z pojazdu silnikowego do zasilania świateł zaczepu w Twoim volvo xc70. Istnieją dwa różne systemy podłączenia elektrycznego zaczepu, oto one:

 • 7-pinowa wtyczka elektryczna do przyczepy volvo xc70, 7 pinów : To jest tradycyjna wtyczka, która zostanie odkryta we wszystkich zaczepach volvo xc70. To połączenie elektryczne pozwoli Ci przekazać wszystkie funkcje oświetleniowe wymagane do tylnej sygnalizacji przyczepy, znajdziesz wtyczkę do każdego celu (kierunkowskazy lewy i prawy, masa, światło przeciwmgielne, lewe i prawe światło pozycyjne, lewy i prawy hamulec światło).
 • Przyłącze elektryczne przyczepy kempingowej z 13-pinową wtyczką do volvo xc70: Ten system wtyczek jest głównie używany w przyczepach kempingowych, które wymagają 12 V wewnątrz do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w kabinie. Ten rodzaj połączenia wymaga użycia adaptera. Dodatkowe piny zapewnią stałe zasilanie 12 V (w celu naładowania akumulatora w przyczepie kempingowej) oraz 12 V w użyciu (aby korzystać z 12 V urządzeń, gdy samochód jest włączony).
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe mojego volvo xc70?

Jak podłączyć wiązkę przewodów volvo xc70?

Aby zakończyć tę treść, dość szybko Cię opiszemy jak wykonać podłączenie wiązki przewodów Twojego volvo xc70 .

Jak wykonać podłączenie wiązki przewodów starego volvo xc70?

Aby zainstalować wiązkę przewodów starego volvo xc70, będziesz musiał zdobyć wszystkie wymagane kable w tylnych światłach tego. Sugerujemy wezwanie elektryka samochodowego w celu wykonania tej interwencji, ponieważ jest to trudne, niemniej jednak podsumujemy główne kroki do wykonania:

 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z volvo xc70, aby uzyskać dostęp do tylnego światła.
 • Znajdź przewody odpowiadające każdej funkcji światła tylnego.
 • Podłącz je do występów na wiązce przewodów na zaczepie.
 • Zamknij całość.

Jak podłączyć wiązkę przewodów do niedawnego volvo xc70?

W przypadku nowych volvo xc70s wiązka przewodów jest znacznie prostsza do podłączenia:

 • Możesz użyć skrzynki multipleksowalnej, znajdziesz konkretne dla swojego volvo xc70 i modeli uniwersalnych. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz odpowiedni do swojego budżetu, wiedz, że wersja uniwersalna kosztuje od 30 do 60 euro.
 • Zdejmij wykładzinę bagażnika z volvo xc70, aby poprowadzić kable ze skrzynki do przodu volvo xc70 i podłączyć je do skrzynki bezpieczników.
 • Zainstaluj prawidłowo okoliczności w bagażniku.
 • Nie musisz wyciągać kabli z bagażnika i podłączać ich do gniazdka.

Jak podłączyć moc do przyczepy na volvo xc70?

Na koniec, aby zakończyć tę treść, dość szybko Cię opiszemy jak wykonać podłączenie elektryczne przyczepy kempingowej w Twoim volvo xc70 . Aby to osiągnąć, będziesz musiał automatycznie przejść przez jeden z poprzednich kroków, od Ciebie zależy, czy wybierzesz ten, który odpowiada Twojemu modelowi i Twojemu budżetowi. Po wykonaniu tej czynności, ostatnim krokiem będzie zakup adaptera, który przechodzi z wtyczki 7-pinowej na wtyczkę 13-pinową, aby móc korzystać z 12-woltowego prądu w przyczepie kempingowej. Te adaptery są dostępne w różnych cenach, trzeba będzie liczyć od 15 do 40 euro. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć go do 7-pinowej wtyczki.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w volvo xc70 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące volvo xc70, zapoznaj się z naszą kategorią volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector