Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Audi Sq5 ?

W tym poście postaramy się pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę Audi Sq5? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić przebitą oponę, czy też wymienić opony, wszystkie ważne informacje znajdziesz na tej stronie. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Audi Sq5, potem jak zdjąć płaską felgę z jego Audi Sq5, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone śruby felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Audi Sq5?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia, jak zmienić oponę samochodową. Być może kupiłeś opony przez Internet, ale znalezienie profesjonalistów, centrów samochodowych, które zaakceptują montaż opon do Twojego Audi Sq5 kupionego w innym miejscu niż w ich firmie, jest dość skomplikowane. Dlatego kwestia chęci samodzielnego ich zamontowania jest więcej niż uzasadniona.

Z dużą siłą i łomem teoretycznie można samodzielnie zmienić opony w Twoim Audi Sq5, jednak niezależnie od tego, czy udało Ci się zdjąć obie ścianki boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową oponę , nie będziesz w stanie wyważyć opony bez odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Należy pamiętać, że generalnie instalacja i równoważenie kosztuje tylko około dwudziestu euro. Zawsze, gdy chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z lepszej ceny, przyjrzyj się uważnie, wielu sprzedawców oferuje montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Audi Sq5 ?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Audi Sq5?

Przechodzimy teraz do części, na której jesteś oczywiście najbardziej skupiony, a mianowicie: jak zdjąć obręcz Audi Sq5 przyklejoną do piasty?, a dokładniej dość typowa okoliczność felgi, która nie była zdejmowana od kilku lat i jest spowodowana rdzą przyklejoną do piasty koła. W rzeczywistości wielu kierowcom przychodzi do głowy, że znajdują się w takiej sytuacji i nie wiedzą, od czego zacząć. Może to być bardzo denerwujące w przypadku przebicia opony i konieczności wymiany felgi w swoim Audi Sq5. Oto różne dostępne alternatywy:

 • Jeśli być może masz trochę pod ręką, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciw zatarciu, który włożysz do otworów nakrętek i pozwól mu pracować przez około dziesięć minut. Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Audi Sq5.
 • Użyj mięśni : Chociaż zwykle nie jest to najlepsze rozwiązanie, w takich okolicznościach masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Audi Sq5, a to może go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj chwilę, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę w Audi Sq5, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

W tym momencie pokażemy Ci najbardziej klasyczną technikę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją zastąpić kołem zapasowym? Ta metoda nie jest skomplikowana, oto kilka kroków, które należy wykonać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw swoje Audi Sq5 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec ręczny i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli okaże się, że nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Audi Sq5, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, aby dowiedzieć się, gdzie się ono znajduje.
 • Przed podniesieniem samochodu odblokuj śruby felg, aby nie obciążać zbytnio skrzyni biegów przed jej podniesieniem
 • Podnieś swoje Audi Sq5 za pomocą podnośnika i odkręć nakrętki obręczy pojazdu mechanicznego.
 • Usuń przebitą oponę swojego Audi Sq5.
 • Umieść na kole zapasowym, załóż śruby, dokręć je wszystkie ręcznie, w wyważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje na Audi Sq5, co robić ?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z obręczy Audi Sq5?

Na koniec może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę Audi Sq5, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz mieć prawie takie same alternatywy dla sytuacji, w której felga przyklejona jest do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu pracować przez kilka minut przed odblokowaniem nakrętek. Inny wybór, szukaj, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Aby odkryć więcej wskazówek na temat Audi Sq5, spójrz na kategorię Audi Sq5.

Ссылка на основную публикацию