Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Citroen C5 ?

Na tej stronie zaplanowaliśmy pomóc Ci w rozwiązaniu wszystkich problemów, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę z Citroena C5? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić płaskie koło, czy chcesz zmienić opony, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na tej stronie. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Citroen C5, następnie, jak zdjąć płaską felgę z jego Citroena C5, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Citroena C5?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak zmienić oponę samochodową. Być może kupiłeś opony przez Internet, ale znalezienie profesjonalistów, centrów samochodowych, które zgodzą się na zamontowanie opon Twojego Citroena C5 zakupionego w innym miejscu niż w ich firmie, jest dość skomplikowane. Dlatego kwestia chęci zamontowania ich w pojedynkę jest więcej niż godna szacunku.

Jest technicznie wykonalne z dużą siłą i łomem, aby samodzielnie wymienić opony w Twoim Citroenie C5, jednak nawet jeśli udało Ci się zdjąć obie ścianki boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową oponę, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Zwróć uwagę, że często cena instalacji i wyważania waha się tylko około dwudziestu euro. Jeśli wolisz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z lepszych cen, przyjrzyj się uważnie, wielu sprzedawców oferuje montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Citroen C5 ?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Citroen C5?

Przejdźmy teraz do części, na której z pewnością najbardziej się koncentrujesz, a mianowicie: jak zdjąć felgę Citroena C5 przyklejoną do piasty?, a konkretnie dość klasyczny przypadek felgi, która od dawna nie była zdejmowana i to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości wielu kierowcom przychodzi do głowy, że znaleźli się w takiej sytuacji i nie wiedzą, jak postępować. Może to być szczególnie irytujące w przypadku przebicia opony i konieczności wymiany felgi w swoim Citroen C5. Oto różne dostępne rozwiązania:

 • Jeśli być może masz jakieś dostępne, to po podniesieniu samochodu i jeśli możesz na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciwzatarciowego, który wstrzykujesz w otwory nakrętek i zostawiasz na około dziesięć minuty. Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Twojego Citroena C5.
 • Użyj mocy : Pomimo tego, że prawie nigdy nie jest to najlepsza alternatywa, w takim przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Twój Citroen C5 i to może go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę w Citroenie C5, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

W tej chwili pokażemy Ci najbardziej tradycyjny proces, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ta operacja nie jest trudna, oto różne kroki, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Umieść swojego Citroena C5 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i włącz pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Citroena C5, zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, gdzie się ono znajduje.
 • Przed podniesieniem samochodu na podnośniku odblokuj nakrętki na obręczach, aby mieć pewność, że nie podniesiesz skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś swojego Citroena C5 za pomocą podnośnika i dokończ odkręcanie nakrętek felg samochodu.
 • Usuń przebitą oponę swojego Citroena C5.
 • Umieść na kole zapasowym, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w wyważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Citroena C5 Aircross?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Citroena C5?

W końcu może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę z Twojego Citroena C5, będziesz miał do czynienia z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz miał prawie takie same rozwiązania w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i poczekaj chwilę przed odkręceniem nakrętek. Inna opcja, szukaj, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe uwalniają znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomogą odblokować nakrętki.

Więcej wskazówek na temat Citroena C5 znajdziesz w kategorii Citroen C5.

Ссылка на основную публикацию