Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Citroenie Ds4 ?

Na tej stronie postaramy się pomóc Ci pozbyć się wszystkich problemów, które możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A przede wszystkim jak zdjąć felgę z Citroena Ds4? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić przebitą oponę, czy chcesz wymienić opony, przeczytasz ten artykuł. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Citroenie Ds4, potem jak zdjąć płaską felgę z jego Citroena Ds4, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Citroena Ds4?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia, jak zmienić oponę samochodową. Być może kupiłeś opony przez Internet, ale znalezienie mechaników, centrów samochodowych, które zaakceptują zamontowanie opon Twojego Citroena Ds4 zakupionego w innym miejscu niż w ich firmie, jest dość skomplikowane. Dlatego pytanie o samodzielne ich montowanie jest więcej niż uzasadnione.

Jest technicznie możliwe z dużą siłą i łomem, aby zmienić opony w Twoim Citroenie Ds4 samodzielnie, jednak niezależnie od tego, czy uda Ci się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową, nie będziesz w stanie wyważyć opony bez konkretnej maszyny, a bez niej Twoje opony przedwcześnie się zużyją. Należy pamiętać, że bardzo często instalacja i wyważenie kosztuje tylko około dwudziestu euro. Jeśli chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z oferty preferencyjnej, dobrze się przyjrzyj, wielu sprzedawców oferuje bezpłatny montaż w partnerskim centrum samochodowym.

Weiterlesen:
Jak otwierasz bagażnik Citroena Ds4 od środka ?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Citroenie Ds4?

Przejdźmy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, a mianowicie: jak zdjąć felgę Citroena Ds4 przyklejoną do piasty, a dokładniej dość klasyczny przypadek felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i która z rdzy przykleiła się do piasty koła. W rzeczywistości wielu właścicielom samochodów przychodzi do głowy, aby znaleźć się w takiej sytuacji i nie wiedząc, jak postępować. Może to być szczególnie irytujące w przypadku przebicia opony i konieczności wymiany felgi w swoim Citroenie Ds4. Oto różne dostępne możliwości:

 • Jeśli być może masz trochę pod ręką, to po podniesieniu samochodu, a jeśli możesz na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciwzatarciowego, który wkładasz do otworów nakrętek i pozwalasz mu działać przez około dziesięć minut. Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Twojego Citroena Ds4.
 • Użyj siły : Chociaż prawie nigdy nie jest to najlepsza metoda, w takim przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy swojego Citroena Ds4 i to z pewnością powinno go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę w Citroenie Ds4, aby wymienić gumę i zastąpić ją kołem zapasowym?

W tym momencie pokażemy Ci najbardziej konwencjonalną technikę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i musisz ją wymienić na koło zapasowe? Ta operacja nie jest skomplikowana, oto kilka kroków, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na ryzyko.
 • Ustaw swojego Citroena Ds4 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli okaże się, że nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Citroena DS4, zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, gdzie się ono znajduje.
 • Przed podniesieniem samochodu odblokuj nakrętki felg, aby nie obciążać zbytnio skrzyni biegów przed jej podniesieniem
 • Podnieś swojego Citroena Ds4 za pomocą podnośnika i zakończ odkręcanie nakrętek obręczy pojazdu mechanicznego.
 • Zdejmij płaską felgę ze swojego Citroena Ds4.
 • Załóż koło zapasowe, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w zrównoważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Citroen Ds4 ?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Citroena Ds4?

Na koniec może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę z Twojego Citroena Ds4 będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W tym przypadku będziesz mieć w przybliżeniu takie same możliwości w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu pracować przez kilka minut przed odblokowaniem nakrętek. Inna opcja, spróbuj poszukać, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Citroena Ds4, spójrz na kategorię Citroen Ds4.

Ссылка на основную публикацию