Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Dacii Sandero ?

Na tej stronie zaplanowaliśmy pomoc w rozwiązaniu wszystkich problemów, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. I przede wszystkim jak zdjąć felgę Dacii Sandero? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić przebitą oponę, czy też zmienić opony, wszystkich niezbędnych informacji dowiesz się czytając tę ​​stronę. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Dacii Sandero, potem jak zdjąć płaską felgę z jej Dacii Sandero, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone śruby felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Dacii Sandero?

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od wyjaśnienia, jak wymienić oponę samochodową. Możesz być

kupiłeś oponę na stronie internetowej, jednak dość trudno jest znaleźć mechaników, centra samochodowe, które zgodzą się na montaż opon Twojej Dacii Sanderokupione w innym miejscu niż w ich przedsiębiorstwie handlowym. Dlatego kwestia samodzielnego instalowania ich jest więcej niż uzasadniona.

Samodzielna wymiana opon w Dacii Sandero jest technicznie wykonalna z dużą siłą i łomem. włączony, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Zdaj sobie sprawę, że często cena instalacji i wyważenia wynosi tylko około dwudziestu euro. Za każdym razem, gdy chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z lepszej oferty, przyjrzyj się uważnie, wielu dostawców zaoferuje Ci montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę w mojej Dacii Sandero 2 ?

Jak zdjąć obręcz przyklejoną do piasty w Dacii Sandero?

Przechodzimy teraz do części, która najbardziej Cię interesuje, a mianowicie: jak zdjąć felgę Dacii Sandero przyklejoną do piasty, a dokładniej dość typowa okoliczność felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i powstała z rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości wielu kierowcom przychodzi do głowy, że znajdują się w takiej sytuacji i nie wiedzą, od czego zacząć. Może to być szczególnie irytujące w przypadku przebicia opony i konieczności wymiany felgi w Dacii Sandero. Oto różne dostępne alternatywy:

 • Jeśli masz jakieś dostępne, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj środka przeciwzatarciowego, który wstrzykujesz do otworów nakrętek i pozwól mu pracować przez około dziesięć minut. Od tego momentu spróbuj ponownie zdjąć felgę z Dacii Sandero.
 • Użyj mięśni : Mimo że prawie nigdy nie jest to najlepsza opcja, w takich okolicznościach masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Twoja Dacia Sandero, a to z pewnością powinno ją odblokować i umożliwić jej usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę w Dacii Sandero, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

Teraz pokażemy Ci najczęstszą technikę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ten proces nie jest skomplikowany, oto kilka kroków, które należy wykonać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw swoją Dacię Sandero na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i włącz pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się gniazdo Twojej Dacii Sandero, zapoznaj się z naszym artykułem, aby pomóc Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem pojazdu na podnośniku, odblokuj śruby obręczy, aby upewnić się, że nie podniesiesz skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś swoją Dacię Sandero za pomocą podnośnika i zakończ odkręcanie nakrętek obręczy pojazdu mechanicznego.
 • Zdejmij płaską felgę z Dacii Sandero.
 • Umieść na kole zapasowym, załóż śruby, dokręć je wszystkie ręcznie, w wyważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Lampka olejowa Dacia Sandero, która pozostaje włączona

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Dacii Sandero?

W końcu może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę Dacii Sandero, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczętowanymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz mieć mniej więcej te same alternatywy dla sytuacji, w której felga jest przyklejona do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i poczekaj chwilę przed odkręceniem nakrętek. Inna możliwość, spróbuj poszukać, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Dacii Sandero, przejdź do naszej kategorii Dacia Sandero.

Ссылка на основную публикацию