Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Hyundai Ix20?

W tym poście zaplanowaliśmy pomóc Ci wyeliminować wszystkie problemy, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę z Hyundaia Ix20? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zmienić przebitą oponę, czy zmienić opony, na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Hyundaiu Ix20, później, jak zdjąć płaską felgę z jego Hyundaia Ix20, aby założyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Hyundaia Ix20?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od szczegółowego opisu wymiany opony samochodowej. Możesz być

kupiłeś oponę na stronie internetowej, jednak znalezienie mechaników, centrów samochodowych, które zaakceptują instalację opon do Twojego Hyundaia Ix20 kupionego gdzie indziej niż w ich firmie, jest dość skomplikowane. Dlatego kwestia samodzielnego instalowania ich jest więcej niż godna szacunku.

Jest technicznie wykonalne przy dużej sile i łomie, aby samemu zmienić opony w Twoim Hyundai Ix20, jednak niezależnie od tego, czy uda Ci się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Zwróć uwagę, że generalnie instalacja i równoważenie kosztuje tylko około dwudziestu euro. Jeśli chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z preferencyjnej ceny sprzedaży, przyjrzyj się uważnie, wielu dealerów zapewnia montaż bez żadnych kosztów w partnerskim centrum samochodowym.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojego Hyundaia Ix20, co robić?

Jak zdjąć obręcz przyklejoną do piasty w Hyundaiu Ix20?

Przejdźmy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, a mianowicie: jak zdjąć felgę Hyundaia Ix20 przyklejoną do piasty?, a dokładniej dość typowa okoliczność felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości wielu użytkownikom dróg przychodzi do głowy, że znaleźli się w takiej sytuacji i nie wiedzą, od czego zacząć. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli masz przebitą oponę i musisz zmienić felgę w swoim Hyundai Ix20. Oto różne dostępne rozwiązania:

 • W przypadku, gdy masz jakieś dostępne, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj środka przeciwzatarciowego, który włożysz bezpośrednio do otworów nakrętek i pozwól mu działać przez około dziesięciu minut. Od tego momentu spróbuj ponownie zdjąć felgę z Twojego Hyundaia Ix20.
 • Użyj mocy : Pomimo tego, że zwykle nie jest to najlepsza alternatywa, w takich okolicznościach masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Twój Hyundai Ix20, a to może go odblokować i umożliwić jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj trochę czasu, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę w Hyundaiu Ix20, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

W tej chwili pokażemy Ci najbardziej klasyczny zabieg, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ta operacja nie jest trudna, oto różne kroki do wykonania:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw swojego Hyundaia Ix20 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec ręczny i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Hyundaia Ix20, przeczytaj nasz artykuł, aby pomóc Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj nakrętki obręczy, aby mieć pewność, że nie podniesiesz skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś swojego Hyundaia Ix20 za pomocą podnośnika i zakończ odkręcając nakrętki obręczy samochodu.
 • Zdejmij przebitą oponę swojego Hyundaia Ix20.
 • Umieść na kole zapasowym, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w wyważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Hyundai Ix20?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Hyundaia Ix20?

W ostatniej części naszego artykułu może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę swojego Hyundaia Ix20, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W tym przypadku będziesz mieć mniej więcej takie same rozwiązania w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszą metodą będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu pracować przez kilka minut przed odblokowaniem nakrętek. Inna opcja, szukaj, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Hyundaia Ix20, spójrz na kategorię Hyundai Ix20.

Ссылка на основную публикацию