Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Land Rover Defender?

W tym artykule zaplanowaliśmy pomóc Ci wyeliminować wszystkie problemy, które możesz napotkać na felgach Twojego samochodu. A przede wszystkim jak zdjąć felgę Land Rovera Defendera? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wymienić przebitą oponę, czy zmienić opony, przeczytasz ten artykuł, aby poznać wszystkie niezbędne informacje. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugiej części, jak usunąć zaklinowaną felgę w Land Rover Defender, potem jak zdjąć płaską felgę z Land Rovera Defendera, aby założyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Land Rovera Defendera?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak wymienić oponę samochodową. Możesz być

kupiłeś oponę na stronie internetowej, jednak znalezienie profesjonalistów, centrów samochodowych, które zaakceptują montaż opon Twojego Land Rovera Defendera zakupionego w innym miejscu niż w ich firmie, jest dość skomplikowane. Dlatego kwestia chęci zainstalowania ich samodzielnie jest więcej niż godna szacunku.

Jest technicznie możliwe przy użyciu dużej siły i łomu, aby samodzielnie wymienić opony Land Rovera Defendera, nawet jeśli udało ci się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową oponę , nie będziesz w stanie wyważyć opony bez odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Zwróć uwagę, że często instalacja i równoważenie kosztuje tylko około dwudziestu euro. Jeśli chcesz kupić opony na stronach internetowych, aby skorzystać z preferencyjnej oferty, dobrze się przyjrzyj, wielu sprzedawców oferuje montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Land Rover Defender?

Jak usunąć obręcz przyklejoną do piasty w Land Rover Defender?

Przechodzimy teraz do części, co do której jesteś najwyraźniej najbardziej entuzjastycznie nastawiony, a mianowicie: jak zdjąć obręcz Land Rovera Defendera przyklejoną do piasty?, a dokładniej dość tradycyjna obudowa felgi, która nie była od jakiegoś czasu zdejmowana i to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. Rzeczywiście, wielu właścicielom samochodów przychodzi do głowy, aby znaleźć się w takiej sytuacji i nie wiedząc, co robić. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli okaże się, że masz przebitą oponę i musisz wymienić felgę w Land Roverze Defenderze. Oto różne dostępne rozwiązania:

 • W przypadku, gdy masz jakieś dostępne, po podniesieniu samochodu i jeśli możesz na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj środka przeciw zatarciom, który wstrzykujesz w otwory nakrętek i pozostawiasz do działania na około dziesięciu minut. Od tego momentu spróbuj ponownie zdjąć felgę z Land Rovera Defendera.
 • Użyj siły : Pomimo tego, że prawie nigdy nie jest to najlepsza metoda, w tym przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy twój Land Rover Defender, a to z pewnością powinno go odblokować i pozwolić ci go usunąć.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę Land Rovera Defendera, aby wymienić przebitą oponę i zastąpić ją kołem zapasowym?

W tym momencie opiszemy wam najbardziej konwencjonalną technikę, ale wszyscy nie wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ta operacja nie jest trudna, oto różne kroki, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw Land Rovera Defendera na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec ręczny i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli być może nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Land Rovera Defendera, zapoznaj się z naszym artykułem, który pomoże Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj nakrętki obręczy, aby nie obciążać zbytnio skrzyni biegów przed jej podniesieniem
 • Podnieś Land Rovera Defendera za pomocą podnośnika i dokończ odkręcanie nakrętek obręczy samochodu.
 • Usuń przebitą oponę swojego Land Rovera Defendera.
 • Po umieszczeniu na kole zapasowym, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w sposób zrównoważony przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Land Rover Defender?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z obręczy Land Rovera Defendera?

Wreszcie może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę Land Rovera Defendera, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczętowanymi nakrętkami. W tym przypadku będziesz miał mniej więcej takie same rozwiązania w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu działać przez kilka chwil przed odkręceniem nakrętek. Inna opcja, szukaj, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Land Rover Defender, spójrz na kategorię Land Rover Defender.

Ссылка на основную публикацию