Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Oplu Grandland X ?

W tym artykule chcemy pomóc Ci pozbyć się wszystkich problemów, które możesz napotkać wokół felg Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę w Oplu Grandland X? Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić przebitą oponę, czy chcesz zmienić opony, wszystkich niezbędnych informacji nauczysz się czytając ten artykuł. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Oplu Grandlandzie X, później, jak zdjąć płaską felgę z jego Opla Grandlanda X, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Opla Grandlanda X?

Więc zaczynamy nasz dokument od wyjaśnienia, jak zmienić oponę samochodową. Możesz być

kupiłeś oponę na stronie internetowej, jednak dość trudno jest znaleźć profesjonalistów, centra samochodowe, które zaakceptują montaż opon Twojego Opla Grandlanda X zakupionego gdzie indziej niż w ich firmie. Dlatego kwestia chęci zainstalowania ich bez pomocy jest więcej niż godna szacunku.

Jest technicznie możliwe z dużą siłą i łomem, aby zmienić opony w Twoim Oplu Grandland X bez pomocy, jednak nawet jeśli udało Ci się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i założyć nową oponę włączony, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Zwróć uwagę, że bardzo często cena instalacji i wyważenia wynosi tylko około dwudziestu euro. Zawsze, gdy chcesz kupić opony na stronach internetowych, aby skorzystać z lepszych cen, przyjrzyj się uważnie, wielu sprzedawców zapewnia montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Oplu Grandlandzie X?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Oplu Grandlandzie X?

Przechodzimy teraz do części, na której jesteś oczywiście najbardziej skupiony, a mianowicie jak zdjąć felgę Opla Grandlanda X przyklejoną do piasty, a dokładniej dość podstawowa okoliczność felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i która z powodu rdzy przykleiła się do piasty koła. W rzeczywistości wielu właścicielom samochodów przychodzi do głowy, aby znaleźć się w takiej sytuacji i nie wiedząc, co można zrobić. Może to być szczególnie irytujące, jeśli okaże się, że przebita opona i musisz zmienić felgę w swoim Oplu Grandlandzie X. Oto różne dostępne możliwości:

 • Jeśli masz jakieś dostępne, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie wykręceniu nakrętek felg, użyj środka przeciwzatarciowego, który wstrzykujesz w otwory nakrętek i pozwól mu pracować przez około dziesięć minut . Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Opla Grandlanda X.
 • Użyj siły : Pomimo tego, że prawie nigdy nie jest to najlepsze rozwiązanie, w takich okolicznościach masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Twój Opel Grandland X, a to z pewnością powinno go odblokować i umożliwić jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę w Oplu Grandlandzie X, aby wymienić przebitą oponę i zastąpić ją kołem zapasowym?

W tym momencie opiszemy Ci najbardziej konwencjonalną metodę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z miejsca, jeśli masz przebitą oponę i trzeba ją wymienić na koło zapasowe? Ten proces nie jest skomplikowany, oto kilka kroków, które należy wykonać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Umieść swojego Opla Grandlanda X na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec ręczny i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Opla Grandlanda X, zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, gdzie się znajduje.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj nakrętki obręczy, aby mieć pewność, że nie podniesiesz skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś swojego Opla Grandlanda X za pomocą podnośnika i zakończ odkręcanie nakrętek felg samochodu.
 • Zdejmij płaską felgę ze swojego Opla Grandlanda X.
 • Załóż koło zapasowe, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w zrównoważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Oplu Grandlandzie X?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Opla Grandlanda X?

Na koniec może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę swojego Opla Grandlanda X, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz mieć w przybliżeniu takie same możliwości w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu pracować przez kilka minut przed odblokowaniem nakrętek. Inny wybór, szukaj, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe uwalniają znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomogą odblokować nakrętki.

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Opla Grandlanda X, zapoznaj się z kategorią Opla Grandland X.

Ссылка на основную публикацию