Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Oplu Vivaro ?

W tym poście postaramy się pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A przede wszystkim jak zdjąć felgę z Opla Vivaro? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić przebitą oponę, czy chcesz wymienić opony, na tej stronie znajdziesz wszystkie ważne informacje. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w Oplu Vivaro, następnie, jak zdjąć płaską felgę z jego Opla Vivaro, aby założyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Opla Vivaro?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią od wyjaśnienia, jak wymienić oponę samochodową. Być może zrobiłeś dobry interes kupując opony przez Internet, jednak dość trudno jest znaleźć mechaników, centra samochodowe, które zatwierdzą montaż opon Twojego Opla Vivara kupione gdzie indziej niż w ich firmie. Dlatego kwestia samodzielnego ich instalowania jest więcej niż godna szacunku.

Z dużą siłą i łomem teoretycznie można bez pomocy wymienić opony w Twoim Oplu Vivaro, jednak niezależnie od tego, czy uda Ci się zdjąć obie ścianki boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową oponę dalej, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, jeśli tego nie zrobisz, twoje opony stracą dużo życia. Należy pamiętać, że bardzo często cena montażu i wyważenia wynosi tylko około dwudziestu euro. Ilekroć chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z lepszej ceny, przyjrzyj się uważnie, wielu sprzedawców oferuje montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Oplu Vivaro

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Oplu Vivaro?

Przechodzimy teraz do części, co do której jesteś oczywiście najbardziej entuzjastycznie nastawiony, a mianowicie: jak zdjąć felgę Opla Vivaro przyklejoną do piasty, a konkretnie dość typowy przypadek felgi, która nie była od jakiegoś czasu zdejmowana i powstała z rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości zdarza się, że wielu właścicieli samochodów znajduje się w takiej sytuacji i nie wie, co robić. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli masz przebitą oponę i musisz wymienić felgę w swoim Oplu Vivaro. Oto różne dostępne rozwiązania:

 • Jeśli być może masz je przy sobie, to po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciwzatarciowego, który wkładasz do otworów nakrętek i pozwalasz mu pracować przez około dziesięciu minut. Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Opla Vivaro.
 • Użyj mięśni : Chociaż prawie nigdy nie jest to najlepsza alternatywa, w takim przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok felgi swojego Opla Vivaro, a to może go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj trochę czasu, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę w Oplu Vivaro, aby wymienić przebitą oponę i zastąpić ją kołem zapasowym?

W tej chwili pokażemy Ci najbardziej konwencjonalną technikę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją zastąpić kołem zapasowym? Ta operacja nie jest trudna, oto różne kroki, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw swojego Opla Vivaro na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec ręczny i włącz pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Opla Vivaro, przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, gdzie się znajduje.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj nakrętki obręczy, aby nie obciążać zbyt mocno przekładni przed jej podniesieniem
 • Podnieś swojego Opla Vivaro za pomocą podnośnika i zakończ odkręcanie nakrętek obręczy pojazdu mechanicznego.
 • Zdejmij płaską felgę ze swojego Opla Vivaro.
 • Załóż koło zapasowe, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w zrównoważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Oplu Vivaro nie jest już zimna

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Opla Vivaro?

Na koniec może się zdarzyć, że przy zdejmowaniu felgi Twojego Opla Vivaro będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz miał mniej więcej takie same rozwiązania w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszą metodą będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i poczekaj chwilę przed odkręceniem nakrętek. Inny wybór, spróbuj znaleźć, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Vivaro, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Opel Vivaro.

Ссылка на основную публикацию