Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Renault Clio 2 ?

Na tej stronie chcemy pomóc Ci pozbyć się wszystkich problemów, jakie możesz napotkać wokół felg Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę z Renault Clio 2? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić płaskie koło, czy chcesz wymienić opony, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na tej stronie. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugiej części, jak usunąć zakleszczoną felgę w Renault Clio 2, potem jak zdjąć płaską felgę z jego Renault Clio 2, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone śruby felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Renault Clio 2?

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od wyjaśnienia, jak wymienić oponę samochodową. Być może kupiłeś opony przez Internet, ale dość trudno jest znaleźć fachowców, centra samochodowe, które zaakceptują montaż opon do Twojego Renault Clio 2 kupione w innym miejscu niż w ich przedsiębiorstwie handlowym. Pytanie o instalowanie ich bez żadnej pomocy jest zatem bardziej niż uzasadnione.

Samodzielna wymiana opon w Twoim Renault Clio 2 jest technicznie wykonalna z dużą siłą i łomem, jednak niezależnie od tego, czy udało Ci się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i założyć nową załóż oponę z powrotem, nie będziesz w stanie wyważyć opony bez konkretnej maszyny, jeśli tego nie zrobisz, twoje opony stracą dużo życia. Należy pamiętać, że bardzo często cena montażu i wyważenia wynosi tylko około dwudziestu euro. Jeśli wolisz kupować opony przez Internet, aby skorzystać z lepszej ceny, przyjrzyj się uważnie, wielu dealerów oferuje montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak wymienić światła postojowe w moim Renault Clio 2 Campus?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Renault Clio 2?

Przejdźmy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, a mianowicie: jak zdjąć felgę Renault Clio 2 przyklejoną do piasty, a dokładniej dość tradycyjna okoliczność felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości wielu użytkownikom dróg przychodzi do głowy, że znajdują się w takiej sytuacji i nie wiedzą, co robić. Może to być bardzo denerwujące, jeśli okaże się, że masz przebitą oponę i musisz wymienić felgę w swoim Renault Clio 2. Oto różne dostępne możliwości:

 • Jeśli być może masz trochę w pobliżu, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj środka zapobiegającego zatarciom, który wstrzykujesz bezpośrednio do otworów nakrętek i pozostawiasz na około dziesięć minuty. Od tego momentu spróbuj ponownie zdjąć felgę ze swojego Renault Clio 2.
 • Użyj mocy : Chociaż często nie jest to najlepszy wybór, w takich okolicznościach masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Renault Clio 2 a to z pewnością powinno go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę w Renault Clio 2, aby wymienić przebitą oponę i zastąpić ją kołem zapasowym?

Opiszemy teraz najczęstszą procedurę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ta procedura nie jest skomplikowana, oto kilka kroków, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw swoje Renault Clio 2 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i włącz pierwszy bieg.
 • Jeśli okaże się, że nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Renault Clio 2, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu, aby dowiedzieć się, gdzie się ono znajduje.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj śruby obręczy, aby nie obciążać zbytnio skrzyni biegów przed jej podniesieniem
 • Podnieś Renault Clio 2 za pomocą podnośnika i zakończ odkręcanie nakrętek felg pojazdu mechanicznego.
 • Zdejmij płaską felgę ze swojego Renault Clio 2.
 • Załóż koło zapasowe, załóż śruby, dokręć je wszystkie ręcznie, w zrównoważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Renault Clio 3 ?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Renault Clio 2?

W ostatniej części naszego artykułu może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę z Twojego Renault Clio 2, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz mieć w przybliżeniu takie same możliwości w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszą opcją będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu pracować przez kilka minut przed odblokowaniem nakrętek. Inna możliwość, spróbuj znaleźć, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Clio 2, spójrz na kategorię Renault Clio 2.

Ссылка на основную публикацию