Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Renault Master 3 ?

W tym konkretnym artykule zaplanowaliśmy pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A przede wszystkim jak zdjąć felgę z Renault Master 3? Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić płaskie koło, czy chcesz zmienić opony, wszystkich wymaganych informacji nauczysz się czytając tę ​​stronę. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie w drugiej części, jak usunąć zakleszczoną felgę w Renault Master 3, później, jak zdjąć płaską felgę z jego Renault Master 3, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone śruby felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Renault Master 3?

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią, mówiąc, jak zmienić oponę samochodową. Być może kupując opony przez Internet, udało Ci się zrobić dobry interes, jednak dość trudno jest znaleźć mechaników, centra samochodowe, które zaakceptują montaż opon Twojego Renault Master 3 zakupionego w innym miejscu niż w ich firmie. Dlatego pytanie o samodzielne ich instalowanie jest więcej niż logiczne.

Przy dużej sile i łomie jest teoretycznie możliwe do samodzielnej wymiany opon w Twoim Renault Master 3, jednak nawet jeśli udało Ci się zdjąć obie ścianki boczne opony, poluzować ją i założyć nową oponę z powrotem, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Należy pamiętać, że bardzo często instalacja i wyważenie kosztuje tylko około dwudziestu euro. Ilekroć chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z oferty preferencyjnej, przyjrzyj się uważnie, wielu dealerów zapewnia ich bezpłatny montaż w partnerskim centrum samochodowym.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Renault Master 3, co robić ?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Renault Master 3?

Przejdźmy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej interesuje, a mianowicie: jak zdjąć felgę Renault Master 3 przyklejoną do piasty, a konkretnie dość typowy przypadek felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i powstała z rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości zdarza się, że wielu użytkowników dróg znajduje się w takiej sytuacji i nie wie, co robić. Może to być bardzo denerwujące, jeśli okaże się, że masz przebitą oponę i musisz zmienić felgę w swoim Renault Master 3. Oto różne dostępne rozwiązania:

 • W przypadku, gdy masz trochę pod ręką, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj środka przeciwzatarciowego, który wkładasz do otworów nakrętek i zostawiasz do pracy na około dziesięciu minut. Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Renault Master 3.
 • Użyj mięśni: Chociaż prawie nigdy nie jest to najlepsza alternatywa, w tym przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok felgi swojego Renault Master 3 i to może go odblokować i pozwolić ci go usunąć.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę w Renault Master 3, aby wymienić przebitą oponę i zastąpić ją kołem zapasowym?

W tej chwili pokażemy Ci najczęstszy proces, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ta metoda nie jest skomplikowana, oto różne kroki, które należy wykonać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na ryzyko.
 • Ustaw Renault Master 3 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i włącz pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego Renault Master 3, zapoznaj się z naszym artykułem, aby pomóc Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj śruby obręczy, aby nie zmuszać do podnoszenia skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś Renault Master 3 za pomocą podnośnika i zakończ odkręcanie nakrętek felg samochodu.
 • Zdejmij płaską felgę ze swojego Renault Master 3.
 • Umieszczone na kole zapasowym, ustawić śruby, dokręcić je wszystkie ręcznie, w sposób zrównoważony przed odstawieniem samochodu z powrotem na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Renault Master ?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Renault Master 3?

Na koniec może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę z Twojego Renault Master 3, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W tym przypadku będziesz miał mniej więcej takie same rozwiązania w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszą metodą będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i poczekaj chwilę przed odkręceniem nakrętek. Inny wybór, spróbuj poszukać, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Renault Master 3, przejdź do naszej kategorii Renault Master 3.

Ссылка на основную публикацию