Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Seat Ateca?

W tym artykule zaplanowaliśmy pomóc Ci pozbyć się wszystkich problemów, jakie możesz napotkać w związku z felgami Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę Seata Ateca? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zmienić płaskie koło, czy zmienić opony, przeczytasz ten artykuł, aby dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugiej części, jak usunąć zakleszczoną felgę w Seat Ateca, później, jak zdjąć płaską felgę z Seata Ateca, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Seata Ateca?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od szczegółowego opisu wymiany opony samochodowej. Być może zrobiłeś dobry interes, kupując opony przez Internet, jednak znalezienie mechaników, centrów samochodowych, które zatwierdzą instalację opon Twojego Seata Ateca zakupionego w innym miejscu niż w ich firmie, jest dość skomplikowane. Pytanie o instalowanie ich bez żadnej pomocy jest zatem bardziej niż uzasadnione.

Jest technicznie wykonalne z dużą siłą i łomem, aby samodzielnie zmienić opony w Twoim Seat Ateca, jednak nawet jeśli uda Ci się zdjąć obie ścianki boczne opony, poluzować ją i założyć nową oponę włączony, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, a bez tego opony przedwcześnie się zużyją. Należy pamiętać, że bardzo często cena montażu i wyważenia wynosi tylko około dwudziestu euro. Jeśli wolisz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z preferencyjnej ceny, przyjrzyj się uważnie, wielu sprzedawców zaoferuje Ci montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w Seat Ateca?

Jak zdjąć obręcz przyklejoną do piasty w Seat Ateca?

Przechodzimy teraz do części, na której jesteś wyraźnie najbardziej skoncentrowany, a mianowicie: jak zdjąć obręcz Seata Ateca przyklejoną do piasty, a dokładniej dość tradycyjna obudowa felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu i która z rdzy przykleiła się do piasty koła. W rzeczywistości wielu właścicielom samochodów przychodzi do głowy, aby znaleźć się w takiej sytuacji i nie wiedząc, od czego zacząć. Może to być szczególnie irytujące w przypadku przebicia opony i konieczności wymiany felgi w Twoim Seat Ateca. Oto różne dostępne alternatywy:

 • W przypadku, gdy masz jakieś dostępne, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie pozbyciu się nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciw zatarciu, który wstrzykujesz prosto w otwory nakrętek i pozwól mu zadziałać przez około dziesięć minut. Od tego momentu spróbuj ponownie zdjąć felgę z Seata Ateca.
 • Użyj siły : Chociaż zwykle nie jest to najlepsza opcja, w takim przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy fotelika Ateca i to może go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę Seata Ateca, aby wymienić przebitą oponę i zastąpić ją kołem zapasowym?

W tej chwili pokażemy Ci najbardziej konwencjonalną procedurę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją wymienić na koło zapasowe? Ta metoda nie jest trudna, oto kilka kroków, które należy wykonać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw Seat Ateca na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec ręczny i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie jest gniazdo Twojego Seat Ateca, nie wahaj się zajrzeć do naszego artykułu, który pomoże Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem pojazdu odblokuj nakrętki obręczy, aby nie zmuszać do podnoszenia skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś Seat Ateca za pomocą podnośnika i odkręć nakrętki felg samochodu.
 • Zdejmij płaską obręcz z Seata Ateca.
 • Umieść na kole zapasowym, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w wyważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do Seata Ateca ?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z obręczy Seata Ateca?

Na koniec może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę Seata Ateca, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W tym przypadku będziesz mieć prawie takie same alternatywy w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszą opcją będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu działać przez kilka chwil przed odkręceniem nakrętek. Inna opcja, spróbuj poszukać, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Seat Ateca, spójrz na kategorię Seat Ateca.

Ссылка на основную публикацию