Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Toyota Auris 2?

Na tej stronie postaramy się pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy, jakie możesz napotkać wokół felg Twojego samochodu. A szczególnie, jak zdjąć felgę z Toyoty Auris 2? Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić płaskie koło, czy chcesz zmienić opony, przeczytasz ten artykuł, aby poznać wszystkie wymagane informacje. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugiej części, jak usunąć zakleszczoną felgę w Toyota Auris 2, później, jak zdjąć płaską felgę z Toyoty Auris 2, aby założyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone śruby felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Toyoty Auris 2?

Treść naszego artykułu zaczynamy więc od wyjaśnienia, jak zmienić oponę samochodową. Być może zrobiłeś dobry interes kupując opony przez Internet, jednak dość trudno jest znaleźć profesjonalistów, centra samochodowe, które zatwierdzą montaż opon do Twojej Toyoty Auris 2 kupione w innym miejscu niż w ich przedsiębiorstwie handlowym. Kwestia chęci samodzielnego ich zamontowania jest więc bardziej niż logiczna.

Przy dużej sile i łomie teoretycznie możliwe jest samodzielne wymienianie opon w Twojej Toyocie Auris 2, jednak nawet jeśli udało Ci się zdjąć obie ścianki boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową oponę , nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, jeśli tego nie zrobisz, twoje opony stracą dużo życia. Należy pamiętać, że generalnie cena montażu i wyważenia wynosi tylko około dwudziestu euro. Jeśli chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z preferencyjnej ceny, dobrze się przyjrzyj, wielu dealerów oferuje montaż w partnerskim centrum samochodowym całkowicie za darmo.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w mojej Toyocie Auris?

Jak usunąć felgę przyklejoną do piasty w Toyocie Auris 2?

Przechodzimy teraz do części, na której jesteś wyraźnie najbardziej skoncentrowany, a mianowicie: jak zdjąć obręcz Toyoty Auris 2 przyklejoną do piasty?, a konkretnie dość klasyczny przypadek felgi, która od dawna nie była zdejmowana i to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości wielu kierowcom przychodzi do głowy, że znajdują się w takiej sytuacji i nie wiedzą, co robić. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli okaże się, że masz przebitą oponę i musisz zmienić felgę w swojej Toyocie Auris 2. Oto różne dostępne alternatywy:

 • W przypadku, gdy masz jakieś dostępne, po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciwzatarciowego, który włożysz do otworów nakrętek i pozwól mu działać przez około dziesięć minut. Od tego momentu spróbuj ponownie zdjąć felgę z Toyota Auris 2.
 • Użyj mocy : Pomimo tego, że prawie nigdy nie jest to najlepsze rozwiązanie, w takim przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy Twoja Toyota Auris 2, a to powinno ją odblokować i umożliwić jej usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj trochę czasu, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę w Toyocie Auris 2, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

W tym momencie pokażemy Ci najbardziej tradycyjną procedurę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z miejsca, jeśli masz przebitą oponę i trzeba ją wymienić na koło zapasowe? Ten proces nie jest trudny, oto różne kroki, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw Toyotę Auris 2 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojej Toyoty Auris 2, nie wahaj się przeczytać naszego artykułu, aby dowiedzieć się, gdzie się ono znajduje.
 • Przed podniesieniem samochodu odblokuj śruby felg, aby nie zmuszać do podnoszenia skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś swoją Toyotę Auris 2 za pomocą podnośnika i odkręć nakrętki felg samochodu.
 • Usuń przebitą oponę swojej Toyota Auris 2.
 • Załóż koło zapasowe, ustaw śruby, dokręć je wszystkie ręcznie, w sposób zrównoważony przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Moja Toyota Auris jedzie w lewo, co robić ?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z obręczy Toyoty Auris 2?

W ostatniej części naszego artykułu może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę Toyoty Auris 2, będziesz musiał poradzić sobie z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz mieć w przybliżeniu te same alternatywy w przypadku obręczy przyklejonej do piasty koła. Najlepszą opcją będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i poczekaj chwilę przed odkręceniem nakrętek. Inny wybór, spróbuj znaleźć, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe generują znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomagają w odkręceniu nakrętek.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Toyoty Auris 2, przejdź do naszej kategorii Toyota Auris 2.

Ссылка на основную публикацию