Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę w Volkswagen ID.3?

W tym poście chcemy wesprzeć Cię w rozwiązaniu wszystkich problemów, jakie możesz napotkać wokół felg Twojego samochodu. A przede wszystkim jak zdjąć felgę Volkswagena ID.3? Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wymienić przebitą oponę, czy zmienić opony, wszystkie ważne informacje znajdziesz na tej stronie. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugiej części, jak usunąć zakleszczoną felgę w Volkswagenie ID.3, potem jak zdjąć płaską felgę z Volkswagena ID.3, aby włożyć koło zapasowe, i na koniec, jak odblokować zapieczone śruby felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi Volkswagena ID.3?

Dlatego zaczynamy nasz dokument od tego, jak wymienić oponę samochodową. Możesz być

kupiłeś oponę na stronie internetowej, jednak znalezienie profesjonalistów, centrów samochodowych, które zgodzą się na zamontowanie opon Twojego Volkswagena ID.3 zakupionego gdzie indziej niż w ich przedsiębiorstwie handlowym, jest dość skomplikowane. Dlatego pytanie o samodzielne ich montowanie jest więcej niż uzasadnione.

Teoretycznie przy dużej sile i łomie można samemu wymienić opony w Volkswagenie ID.3, jednak niezależnie od tego, czy uda się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i założyć nową oponę z powrotem, nie będziesz w stanie wyważyć opony, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, jeśli tego nie zrobisz, twoje opony stracą dużo życia. Warto wiedzieć, że bardzo często cena montażu i wyważenia waha się tylko w okolicach dwudziestu euro. Jeśli chcesz kupić opony na stronach internetowych, aby skorzystać z lepszej oferty, dobrze się przyjrzyj, wielu sprzedawców zaoferuje Ci montaż za darmo w partnerskim centrum samochodowym.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Volkswagenie ID.3?

Jak zdjąć felgę przyklejoną do piasty w Volkswagenie ID.3?

Przechodzimy teraz do części, na której jesteś oczywiście najbardziej skupiony, a mianowicie jak zdjąć felgę Volkswagena ID.3 przyklejoną do piasty, a dokładniej, dość tradycyjny przypadek felgi, która nie była zdejmowana od dłuższego czasu, a to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. W rzeczywistości wielu kierowcom przychodzi do głowy, że znajdują się w takiej sytuacji i nie wiedzą, co możesz zrobić. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli okaże się, że masz przebitą oponę i musisz wymienić felgę w swoim Volkswagenie ID.3. Oto różne dostępne alternatywy:

 • W przypadku, gdy masz trochę pod ręką, po podniesieniu samochodu, a jeśli możesz na świecach, a następnie wykręceniu nakrętek felg, użyj jakiegoś środka przeciwzatarciowego, który włożysz do otworów nakrętek i pozwól mu działać przez około dziesięciu minut. Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z Volkswagena ID.3.
 • Użyj mięśni : Chociaż często nie jest to najlepszy wybór, w takich okolicznościach masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok felgi swojego Volkswagena ID.3, a to może go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ponownie ją odblokować.

Jak zdjąć felgę w Volkswagenie ID.3, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

W tym momencie opiszemy wam najbardziej klasyczny proces, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z miejsca, jeśli masz przebitą oponę i trzeba ją wymienić na koło zapasowe? Ta metoda nie jest trudna, oto różne kroki, które należy wykonać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Ustaw swojego Volkswagena ID.3 na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli okaże się, że nie wiesz, gdzie znajduje się gniazdo Twojego Volkswagena ID.3, przeczytaj nasz artykuł, który pomoże Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem samochodu odblokuj śruby felg, aby nie obciążać zbytnio skrzyni biegów przed jej podniesieniem
 • Podnieś swojego Volkswagena ID.3 za pomocą podnośnika i dokończ odkręcanie nakrętek obręczy samochodu.
 • Zdejmij płaską felgę z Volkswagena ID.3.
 • Umieść na kole zapasowym, załóż śruby, dokręć je wszystkie ręcznie, w wyważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Całkowite dokręcenie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Volkswagen ID.4 nie działa

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi Volkswagena ID.3?

Na koniec może się zdarzyć, że aby zdjąć felgę Volkswagena ID.3, będziesz mieć do czynienia z zapieczonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz mieć w przybliżeniu te same alternatywy dla sytuacji, w której felga jest przyklejona do piasty koła. Najlepszą alternatywą będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu działać przez jakiś czas, zanim odblokujesz nakrętki. Inna możliwość, spróbuj znaleźć, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe uwalniają znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomogą odblokować nakrętki.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Volkswagen ID.3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen ID.3.

Ссылка на основную публикацию