Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć felgę z Ford Escape?

W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać wszystkie problemy, jakie możesz napotkać wokół felg Twojego samochodu. I przede wszystkim jak zdjąć felgę z samochodu? Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić płaskie koło, czy chcesz wymienić opony, na tej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć oponę z felgi samochodowej, a następnie, w drugim kroku, jak usunąć zakleszczoną felgę w pojeździe?, następnie, jak zdjąć płaską felgę z jej miejsca, aby włożyć koło zapasowe i na koniec, jak odblokować zapieczone nakrętki felgi.

Jak zdjąć oponę z felgi z mojego samochodu?

Dlatego zaczynamy nasz artykuł od wyjaśnienia, jak zmienić oponę samochodową. Być może zrobiłeś dobry interes, kupując opony przez Internet, jednak dość trudno jest znaleźć mechaników, centra samochodowe, które zaakceptują montaż opon kupionych gdzie indziej niż w domu na felgach Twojego samochodu. Dlatego kwestia chęci samodzielnego ich zamontowania jest więcej niż uzasadniona.

Jest technicznie możliwe przy użyciu dużej siły i łomu, aby samodzielnie zmienić opony w swoim pojeździe, jednak nawet jeśli uda Ci się zdjąć obie ściany boczne opony, poluzować ją i ponownie założyć nową oponę, możesz nie będzie w stanie wyważyć opony bez konkretnej maszyny, a bez niej opony przedwcześnie się zużyją. Należy pamiętać, że bardzo często instalacja i równoważenie kosztuje tylko około dwudziestu euro. Jeśli chcesz kupić opony przez Internet, aby skorzystać z preferencyjnej ceny, dobrze się przyjrzyj, wielu sprzedawców oferuje bezpłatny montaż w partnerskim centrum samochodowym.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Ford Escape, co robić ?

Jak zdjąć felgę przyklejoną do piasty w moim samochodzie?

Przechodzimy teraz do części, która z pewnością najbardziej Cię interesuje, a mianowicie: jak zdjąć felgę samochodu przyklejoną do piasty, a dokładniej dość klasyczny przypadek felgi, która od dawna nie była zdejmowana i to z powodu rdzy przyklejonej do piasty koła. Rzeczywiście, zdarza się, że wielu kierowców znajduje się w takiej sytuacji i nie wie, co robić. Może to być szczególnie denerwujące, jeśli masz przebitą oponę i musisz zmienić felgę w swoim pojeździe. Oto różne dostępne rozwiązania:

 • Jeśli masz trochę pod ręką, to po podniesieniu samochodu i jeśli to możliwe na świecach, a następnie odkręceniu nakrętek felg, użyj środka przeciw zatarciu, który wstrzykujesz w otwory nakrętek i pozostawiasz na około dziesięć minut . Następnie spróbuj ponownie zdjąć felgę z samochodu.
 • Użyj siły : Chociaż rzadko jest to najlepsze rozwiązanie, w takim przypadku masz do czynienia z solidnymi kawałkami, które nie ryzykują wiele, a za pomocą młotka i drewnianego klina możesz uderzyć w bok obręczy pojazdu i to powinno go odblokować i pozwolić na jego usunięcie.
 • Sfastryguj połączenie między obręczą nierdzewnej piasty i odczekaj kilka godzin, zanim spróbujesz ją ponownie odblokować.

Jak zdjąć felgę z mojego samochodu, aby wymienić przebite koło i zastąpić je kołem zapasowym?

Teraz wyjaśnimy Ci najbardziej klasyczną procedurę, ale nie wszyscy wiedzą, jak zdjąć felgę z jej miejsca, jeśli masz przebitą oponę i chcesz ją zastąpić kołem zapasowym? Ta procedura nie jest skomplikowana, oto różne kroki, których należy przestrzegać:

 • Trzymaj się z dala od ruchu, aby nie narażać się na niebezpieczeństwo.
 • Umieść pojazd na płaskiej powierzchni.
 • Zaciągnij hamulec postojowy i wrzuć pierwszy bieg.
 • Jeśli nie wiesz, gdzie znajduje się podnośnik Twojego samochodu, zapoznaj się z naszym artykułem, który pomoże Ci go zlokalizować.
 • Przed podniesieniem samochodu odblokuj nakrętki felg, aby nie zmuszać do podnoszenia skrzyni biegów na siłę
 • Podnieś samochód za pomocą podnośnika i dokończ odkręcanie nakrętek obręczy samochodu.
 • Zdejmij płaską felgę z samochodu.
 • Załóż koło zapasowe, załóż nakrętki, dokręć je wszystkie ręcznie, w zrównoważony sposób przed ponownym odstawieniem samochodu na drogę.
 • Zakończ dokręcanie nakrętek kluczem nasadowym
Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Ford Escape, co mogę zrobić?

Jak usunąć zapieczone nakrętki z felgi z mojego auta?

Wreszcie może się zdarzyć, że przy zdejmowaniu felgi z samochodu będziesz miał do czynienia z zaklejonymi nakrętkami. W takim przypadku będziesz miał mniej więcej takie same rozwiązania dla przypadku felgi przyklejonej do piasty koła. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie smar antykorozyjny lub smar antykorozyjny i pozwól mu pracować przez kilkadziesiąt minut przed odblokowaniem nakrętek. Inna możliwość, spróbuj znaleźć, niektóre istnieją na bateriach klucze elektrowstrząsowe uwalniają znacznie wyższy moment obrotowy niż ramię i klucz nasadowy i pomogą odblokować nakrętki.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Ford Escape, przejdź do naszej kategorii Ford Escape.

Ссылка на основную публикацию