Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak w moim Citroen Xsara ?

Niezależnie od tego, czy nasz samochód jest klasyczny, czy nowy, doceniamy to, że jest w dobrym stanie, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód ułatwi Ci jego bezproblemową i droższą sprzedaż. Niezależnie od tego, czy dzieje się tak głównie dlatego, że musisz sprzedać swój samochód, czy też z powodu uszkodzenia kołpaków, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. W tym konkretnym artykule nauczymy Cię jak zdjąć kołpak w moim Citroen Xsara. W tym celu w pierwszej kolejności pomożemy Ci dobrać kołpaki do Twojego samochodu, następnie jak je wymienić, zdejmując kołpaki z Twojego samochodu, a następnie zamontować nowe.

Jak wybrać kołpaki do mojego Citroena Xsary?

Ważne jest, aby wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są tylko kosmetyczne, nie mają wpływu na zdolność hamowania, przyczepność, prędkość Twojego samochodu. Dlatego od Ciebie będzie zależeć, czy kupisz kołpaki, które bardziej Ci się podobają. Jedyne znaczenie, jakie możesz im nadać, to zachowanie metalowych felg, które są ukryte z tyłu. Mimo to, w zależności od jakości kołpaków Twojego Citroena Xsary, będą one mniej lub bardziej dobrze je chronić. Pamiętaj, że kołpaki są warte od 20 do 60 euro najważniejsze przy ich wyborze będzie przyjrzenie się rozmiarowi felg, aby wybrać odpowiedni rozmiar, będziesz mieć te informacje na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Reszta będzie zależeć od Twoich upodobań, celu, jeśli chcesz na przykład odsprzedać swojego Citroena Xsara, może być konieczne wyjęcie uszkodzonych kołpaków i zastąpienie ich oryginalnymi kołpakami, aby Twój samochód był tak atrakcyjny, jak to tylko możliwe.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Citroen Xsara ?

Jak zmienić kołpak w moim Citroen Xsara?

Przejdźmy teraz do części, która jest dla Ciebie najbardziej entuzjastyczna, jak wymienić kołpaki w Twoim Citroenie Xsara. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, potem jak zamontować nowe.

Jak zdjąć kołpaki w moim Citroen Xsara?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojego Citroen Xsara. Jest to jedna z najłatwiejszych procedur konserwacyjnych, jednak wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi na siłę wciskać kołpaków w obawie przed ich uszkodzeniem. Prawda jest taka, że ​​kołpaki są po prostu przypinane do felg. Aby je usunąć, będziesz musiał tylko podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z felgi Twojego Citroena Xsary. Po odpięciu powinieneś być w stanie go usunąć, przyciągając go do siebie. Jest on mocowany tylko za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powiel procedurę na pozostałych kołach, aby zdjąć wszystkie kołpaki z samochodu.

Dopasuj kołpaki do mojego Citroena Xsara

W ostatnim kroku naszego samouczka przechodzimy do fazy ponownego montażu kołpaków. Nic prostszego. Ty po prostu musisz Zidentyfikuj dyszę inflacyjną swojego koła;, dopasuj go do wycięcia na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Twojego Citroen Xsara i umieść małe nakłucia lub młotki wokół kołpaka, aby przypiąć go do felgi. Na koniec wystarczy wykonać tę samą procedurę na każdym z kół, aby zakończyć pracę.

Weiterlesen:
Dlaczego mój Citroen Xsara pachnie spalonym plastikiem?

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twoim Citroen Xsara i załóż nowe.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków o Citroen Xsara, przejdź do naszej kategorii Citroen Xsara.

Ссылка на основную публикацию