Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak z mojego Citroena C1 ?

Niezależnie od tego, czy nasz samochód jest klasyczny, czy fabrycznie nowy, doceniamy to, że jest w dobrym stanie, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód ułatwi jego szybką i droższą sprzedaż. Czy to głównie dlatego, że chcesz sprzedać swój samochód, czy z powodu pękniętych kołpaków, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. W tym artykule wyjaśnimy jak zdjąć kołpak w moim Citroen C1. Aby to zrobić, na początku pomożemy dobrać kołpaki do Twojego samochodu, następnie, jak je wymienić, zdejmując kołpaki z samochodu, a następnie zamontować nowe.

Jak wybrać kołpaki do mojego Citroena C1?

Ważne jest, aby wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są tylko kosmetyczne, nie mają wpływu na zdolność hamowania, przyczepność, przyspieszenie Twojego samochodu. Dlatego od Ciebie zależy, czy kupisz kołpaki, które bardziej Ci się podobają. Jedyne zainteresowanie, jakie możesz im dać, to dbanie o metalowe felgi, które są za nimi ukryte. Mimo to, w zależności od jakości kołpaków Twojego Citroena C1, będą one mniej lub bardziej dobrze je chronić. Pamiętaj, że kołpaki są warte od 20 do 60 euro najważniejsze, aby je wybrać, to przyjrzeć się rozmiarowi felg, aby wybrać odpowiednią specyfikację, będziesz mieć te informacje na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Inne ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, będą zależeć od twoich upodobań, celu, jeśli chcesz odsprzedać na przykład swojego Citroena C1, może być ważne, aby zdjąć uszkodzone kołpaki i zastąpić je oryginalnymi kołpakami, aby twój samochód był czysty jak to możliwe.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Citroena C1?

Jak wymienić kołpak w moim Citroen C1?

Przejdźmy teraz do części, która najprawdopodobniej najbardziej Cię ekscytuje, czyli jak wymienić kołpaki w Twoim Citroenie C1. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, potem jak zamontować nowe.

Jak zdjąć kołpaki z mojego Citroena C1?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojego Citroena C1. Jest to jedna z najprostszych czynności konserwacyjnych, nawet tak wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi na siłę wciskać kołpaków w obawie przed ich uszkodzeniem. W rzeczywistości kołpaki są po prostu przypinane do felg. Aby je usunąć, musisz po prostu podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z felgi Twojego Citroena C1. Po odpięciu powinieneś być w stanie go usunąć, przyciągając go do siebie. Jest po prostu mocowany za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powiel operację na innych kołach, aby usunąć wszystkie kołpaki z samochodu.

Dopasuj kołpaki do mojego Citroena C1

W ostatnim kroku naszego artykułu przechodzimy do części dotyczącej ponownego montażu kołpaków. Nic prostszego. Ty po prostu musisz umieść dyszę inflacyjną swojego koła;, wyrównaj go z wycięciem na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Twojego Citroena C1 i umieść małe nakłucia lub młotki wokół kołpaka, aby przypiąć go do felgi. W końcu wystarczy wykonać tę samą czynność na każdym z kół, aby zakończyć pracę.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje w Citroen C1

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twoim Citroen C1 i załóż nowe.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroena C1, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C1.

Ссылка на основную публикацию