Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak z mojego Ford C-max 2 ?

Niezależnie od tego, czy nasz pojazd silnikowy jest stary, czy nowy, doceniamy utrzymanie go w dobrych warunkach, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód pomoże Ci sprzedać go bez trudności i drożej. Niezależnie od tego, czy chcesz sprzedać swój pojazd silnikowy, czy też zepsute kołpaki, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. W tym artykule opiszemy jak zdjąć kołpak w moim Ford C-max 2. W tym celu na początku pomożemy Ci dobrać kołpaki do Twojego samochodu, potem jak je wymienić, zdemontować kołpaki z Twojego samochodu, a następnie zamontować nowe.

Jak wybrać kołpaki do mojego Ford C-max 2?

Ważne jest, aby wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są czysto kosmetyczne, nie mają wpływu na zdolność hamowania, przyczepność, prędkość Twojego pojazdu mechanicznego. Następnie od Ciebie będzie zależeć na zakupie kołpaków, które bardziej Ci się podobają. Jedyne znaczenie, jakie możesz im nadać, to zachowanie metalowych felg, które są ukryte z tyłu. Mimo to, w zależności od jakości kołpaków Twojego Ford C-max 2, będą one mniej lub bardziej dobrze je chronić. Weź pod uwagę, że kołpaki kosztują od 20 do 60 euro najważniejsze przy ich wyborze będzie ocena rozmiaru felg, aby wybrać odpowiedni rozmiar, będziesz mieć te informacje na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Inne ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, będą zależeć od twoich upodobań, celu, jeśli chcesz na przykład odsprzedać swojego Ford C-max 2, może być ważne, aby zdjąć zepsute kołpaki i zastąpić je oryginalnymi kołpakami, aby uzyskać samochód tak czysty, jak to możliwe.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Ford C Max, co mogę zrobić?

Jak wymienić kołpak w moim Ford C-max 2?

Przejdźmy teraz do sekcji, która jest dla Ciebie najbardziej entuzjastyczna, jak zmienić kołpaki w Twoim Ford C-max 2. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, potem jak zamontować nowe.

Jak zdjąć kołpaki z mojego Ford C-max 2?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojego Ford C-max 2. Jest to jedna z najbardziej podstawowych czynności konserwacyjnych, ale prawda jest taka, że ​​wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi narzucać kołpaków w obawie przed ich uszkodzeniem. W rzeczywistości kołpaki są po prostu przypinane do felg. Aby je usunąć, wystarczy podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z obręczy Twojego Ford C-max 2. Po odpięciu powinieneś być w stanie zdjąć go, pociągając go do siebie. Jest po prostu mocowany za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powtórz procedurę na pozostałych kołach, aby zdjąć wszystkie kołpaki z samochodu.

Załóż kołpaki na mojego Ford C-max 2

W ostatnim kroku naszego artykułu przechodzimy do etapu ponownego montażu kołpaków. Nic nie może być mniej skomplikowane. Po prostu musisz Zidentyfikuj dyszę inflacyjną swojego koła;, dopasuj go do wycięcia na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Twojego Ford C-max 2 i umieść maleńkie nakłucia lub młotki na kołpaku, aby przypiąć go do obręczy. Aby zakończyć, wystarczy wykonać tę samą operację na każdym z kół, aby zakończyć pracę.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Ford C-max ?

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twoim Ford C-max 2 i załóż nowe.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford C-max 2, przejdź do naszej kategorii Ford C-max 2.

Ссылка на основную публикацию