Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak z mojego Mercedesa Benz GLK ?

Niezależnie od tego, czy nasz samochód jest klasyczny, czy nowy, doceniamy to, że jest w dobrym stanie, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód ułatwi jego szybką i droższą odsprzedaż. Niezależnie od tego, czy po prostu chcesz sprzedać swój samochód, czy też kołpaki są pęknięte, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. W tym poście wyjaśnimy jak zdjąć kołpak w moim Mercedesie Benz GLK. W tym celu w pierwszej kolejności pomożemy Ci dobrać kołpaki do Twojego samochodu, następnie jak je wymienić, zdejmując kołpaki z Twojego samochodu, a następnie zamontować nowe.

Jak dobrać kołpaki do mojego Mercedesa GLK?

Warto wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są tylko kosmetyczne, nie mają wpływu na zdolność hamowania, przyczepność, prędkość Twojego samochodu. Dlatego od Ciebie zależy, czy kupisz kołpaki, które najbardziej Ci się podobają. Jedyne znaczenie, jakie możesz im nadać, to ochrona metalowych felg, które są ukryte z tyłu. Niemniej jednak, w zależności od jakości kołpaków Twojego Mercedesa Benz GLK, będą je mniej lub bardziej dobrze chronić. Pamiętaj, że kołpaki są warte od 20 do 60 euro najważniejsze przy ich wyborze będzie przyjrzenie się rozmiarowi felg, aby wybrać odpowiednią specyfikację, będziesz mieć te informacje na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Inne ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, będą zależeć od twoich upodobań, celu, jeśli chcesz na przykład odsprzedać swój Mercedes Benz GLK, może być ważne usunięcie uszkodzonych kołpaków i zastąpienie ich oryginalnymi kołpakami, aby samochód był tak czysty jak to możliwe.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Mercedes Benz GLK ?

Jak wymienić kołpak w moim Mercedesie Benz GLK?

Przejdźmy teraz do części, która z pewnością Cię najbardziej ekscytuje: jak wymienić kołpaki Mercedes Benz GLK. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, potem jak założyć nowe.

Jak zdjąć kołpaki z mojego Mercedesa Benz GLK?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojego Mercedes Benz GLK. Jest to jedna z najbardziej podstawowych procedur konserwacyjnych, jednak wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi na siłę wciskać kołpaków w obawę przed ich uszkodzeniem. W rzeczywistości kołpaki są przypinane tylko na felgach. Aby je usunąć, wystarczy podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z felgi Twojego Mercedes Benz GLK. Po zakończeniu powinieneś być w stanie go usunąć, przyciągając go do siebie. Jest po prostu mocowany za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powtórz procedurę na pozostałych kołach, aby zdjąć wszystkie kołpaki z samochodu.

Zainstaluj kołpaki w moim Mercedesie GLK

W ostatnim kroku naszego poradnika przechodzimy do części poświęconej ponownemu składaniu kołpaków. Nic prostszego. Ty po prostu musisz znajdź dyszę do pompowania swojego koła!, wyrównaj go z wycięciem na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Twojego Mercedesa Benz GLK i włóż maleńkie nakłucia lub młotki na kołpak, aby przypiąć go do felgi. W końcu wystarczy wykonać tę samą czynność na każdym z kół, aby zakończyć pracę.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Mercedes Benz GLK, co robić ?

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twoim Mercedes Benz GLK i załóż nowe.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Mercedes Benz GLK, spójrz na kategorię Mercedes Benz GLK.

Ссылка на основную публикацию