Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak z mojego Mercedesa Viano ?

Niezależnie od tego, czy nasz samochód jest stary, czy nowy, doceniamy to, że jest w dobrym stanie, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód pomoże Ci sprzedać go mniejszym wysiłkiem i drożej. Czy to po prostu dlatego, że chcesz sprzedać swój samochód, czy też z powodu uszkodzenia kołpaków, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. W tym poście nauczymy się Ciebie jak zdjąć kołpak w moim Mercedesie Viano. W tym celu na początku pomożemy dobrać kołpaki do samochodu, następnie jak je wymienić, zdejmując kołpaki z samochodu, a następnie zamontować nowe.

Jak wybrać kołpaki do mojego Mercedesa Viano?

Ważne jest, aby wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są całkowicie dekoracyjne, nie mają wpływu na zdolność hamowania, przyczepność, prędkość Twojego samochodu. W rezultacie to od Ciebie będzie zależał zakup kołpaków, które bardziej Ci się podobają. Jedyne znaczenie, jakie możesz im nadać, to zachowanie metalowych felg, które są ukryte w ich tylnej części. Niemniej jednak, w zależności od jakości kołpaków Twojego Mercedesa Viano, będą je mniej lub bardziej dobrze chronić. Miej świadomość, że kołpaki kosztują od 20 do 60 euro najważniejsze przy ich wyborze będzie przyjrzenie się rozmiarowi felg, aby wybrać odpowiednią specyfikację, będziesz mieć te informacje na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Inne ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, zależą od Twoich upodobań, celu, jeśli chcesz na przykład odsprzedać swojego Mercedesa Viano, może być konieczne zdjęcie zepsutych kołpaków i zastąpienie ich oryginalnymi kołpakami, aby Twój samochód był czysty jak to możliwe.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Mercedesie Viano

Jak wymienić kołpak w moim Mercedesie Viano?

Przejdźmy teraz do części, która na pewno Cię najbardziej zainteresuje, jak wymienić kołpaki Mercedesa Viano. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, a potem jak założyć nowe.

Jak zdjąć kołpaki z mojego Mercedesa Viano?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojego Mercedesa Viano. Jest to jedna z najbardziej podstawowych procedur konserwacyjnych, ale prawda jest taka, że ​​wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi narzucać kołpaków w obawie przed ich uszkodzeniem. Prawda jest taka, że ​​kołpaki są po prostu przypinane do felg. Aby je usunąć, wystarczy podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z obręczy Twojego Mercedesa Viano. Po zakończeniu powinieneś mieć możliwość usunięcia go, pociągając go do siebie. Jest po prostu mocowany za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powtórz operację na pozostałych kołach, aby zdjąć wszystkie kołpaki z samochodu.

Dopasuj kołpaki do mojego Mercedesa Viano

W ostatnim kroku naszego poradnika przechodzimy do części poświęconej ponownemu składaniu kołpaków. Nic prostszego. Po prostu musisz zlokalizuj dyszę inflacyjną swojego koła;, wyrównaj go z wycięciem na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Twojego Mercedesa Viano i umieść maleńkie nakłucia wokół kołpaka, aby przypiąć go do felgi. Na koniec wystarczy wykonać tę samą czynność na każdym z kół, aby zakończyć pracę.

Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje na Mercedesie Viano, co robić ?

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twoim Mercedesie Viano i załóż nowe.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Mercedesa Viano, spójrz na kategorię Mercedes Viano.

Ссылка на основную публикацию