Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak z mojego Opla Corsy ?

Niezależnie od tego, czy nasz pojazd silnikowy jest stary, czy nowy, doceniamy, że jest w dobrym stanie, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód pozwoli Ci sprzedać go szybciej i drożej. Czy to głównie dlatego, że chcesz sprzedać swój pojazd silnikowy, czy też z powodu zepsutych kołpaków, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. W tym poście nauczymy się Ciebie jak zdjąć kołpak w moim Oplu Corsa. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci wybrać kołpaki do Twojego samochodu, następnie jak je wymienić, zdejmując kołpaki z Twojego pojazdu, a następnie zamontować nowe.

Jak dobrać kołpaki do mojego Opla Corsy?

Ważne jest, aby wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są czysto kosmetyczne, nie mają wpływu na zdolność hamowania, przyczepność, prędkość Twojego pojazdu mechanicznego. Dlatego od Ciebie będzie zależeć, czy kupisz kołpaki, które bardziej Ci się podobają. Jedyne znaczenie, jakie możesz im nadać, to dbanie o metalowe felgi, które są ukryte z tyłu. Niemniej jednak, w zależności od jakości kołpaków Twojego Opla Corsy, będą one mniej lub bardziej dobrze je chronić. Weź pod uwagę, że kołpaki kosztują tylko od 20 do 60 euro najważniejsze przy ich wyborze będzie sprawdzenie rozmiaru felg, aby wybrać odpowiednią specyfikację, będziesz miał te dane na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Reszta będzie zależeć od Twoich upodobań, celu, jeśli na przykład musisz odsprzedać swojego Opla Corsę, może być ważne wyjęcie uszkodzonych kołpaków i zastąpienie ich oryginalnymi kołpakami, aby Twój samochód był tak czysty, jak to tylko możliwe.

Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Oplu Corsie?

Jak wymienić kołpak w moim Oplu Corsa?

Przejdźmy teraz do sekcji, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje, jak wymienić kołpaki w Oplu Corsa. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, a potem jak założyć nowe.

Jak wyjąć kołpaki z mojego Opla Corsy?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojego Opla Corsy. Jest to jedna z najłatwiejszych procedur konserwacyjnych, jednak wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi na siłę wciskać kołpaków w obawie przed ich uszkodzeniem. W rzeczywistości kołpaki są przypinane tylko na felgach. Aby je usunąć, musisz po prostu podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z felgi Twojego Opla Corsy. Po zakończeniu powinieneś mieć możliwość usunięcia go, pociągając go do siebie. Jest po prostu mocowany za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powiel operację na pozostałych kołach, aby wyjąć wszystkie kołpaki z pojazdu.

Dopasuj kołpaki do mojego Opla Corsy

W ostatnim kroku naszego artykułu przechodzimy do etapu ponownego montażu kołpaków. Nic nie może być mniej skomplikowane. Ty po prostu musisz umieść dyszę inflacyjną swojego koła;, dopasuj go do wycięcia na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Twojego Opla Corsy i umieść małe nakłucia wokół kołpaka, aby przypiąć go do felgi. W końcu wystarczy wykonać tę samą czynność na każdym z kół, aby zakończyć zadanie.

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twoim Oplu Corsa i załóż nowe.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Oplu Corsie ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Oplu Corsie, przejdź do naszej kategorii Opel Corsa.

Ссылка на основную публикацию