Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć kołpak z mojej Mazdy CX 30 ?

Niezależnie od tego, czy nasz pojazd silnikowy jest stary, czy nowy, doceniamy to, że jest w dobrym stanie, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, dbanie o jego samochód pomoże Ci sprzedać go szybko i drożej. Czy to głównie dlatego, że chcesz sprzedać swój pojazd mechaniczny, czy też z powodu uszkodzenia kołpaków, wymiana kołpaków nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. Na tej stronie wyjaśnimy jak zdjąć kołpak z mojej Mazdy CX 30. W tym celu w pierwszej kolejności pomożemy Ci dobrać kołpaki do Twojego samochodu, następnie jak je wymienić, zdejmując kołpaki z Twojego samochodu, a następnie zamontować nowe.

Jak wybrać kołpaki do mojej Mazdy CX 30?

Ważne jest, aby wiedzieć, że kołpaki w Twoim samochodzie są czysto dekoracyjne, nie mają wpływu na skuteczność hamowania, przyczepność, prędkość Twojego pojazdu mechanicznego. W rezultacie od Ciebie będzie zależeć, czy kupisz kołpaki, które bardziej Ci się podobają. Jedyne znaczenie, jakie możesz im nadać, to zachowanie metalowych felg, które są ukryte z tyłu. Jednak w zależności od poziomu jakości kołpaków Twojej Mazdy CX 30, będą one mniej lub bardziej dobrze je chronić. Miej świadomość, że kołpaki kosztują od 20 do 60 euro najważniejsze przy ich wyborze będzie przyjrzenie się rozmiarowi felg, aby wybrać odpowiednią specyfikację, będziesz mieć te informacje na swoich oponach (przykład: 14 cali, 15 cali, 16 cali). Inne ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, będą zależeć od twoich upodobań, celu, jeśli na przykład musisz odsprzedać swoją Mazdę CX 30, może być naprawdę przydatne zdjęcie zepsutych kołpaków i zastąpienie ich oryginalnymi kołpakami, aby zrobić swój samochód tak atrakcyjne, jak to tylko możliwe.

Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa przyklejony do mojej Mazdy CX 30, co robić?

Jak wymienić kołpak w mojej Mazdzie CX 30?

Przejdźmy teraz do części, która najprawdopodobniej najbardziej Cię entuzjastycznie dotyczy, jak wymienić kołpaki w Twojej Mazdzie CX 30. Najpierw zobaczymy, jak zdjąć kołpaki z pojazdu, potem jak zamontować nowe.

Jak zdjąć kołpaki z mojej Mazdy CX 30?

Chodźmy, pokażemy Ci jak to zrobić zdejmij kołpaki z Twojej Mazdy CX 30. Jest to jedna z najłatwiejszych procedur konserwacyjnych, ale prawda jest taka, że ​​wiele osób nie wie, jak to działa i nie ma odwagi na siłę wciskać kołpaków w obawę przed ich uszkodzeniem. W rzeczywistości kołpaki są po prostu przypinane do felg. Aby je usunąć, będziesz musiał tylko podważ kołpak płaskim śrubokrętem np. na kołpaku aby zdjąć go z obręczy Twojej Mazdy CX 30. Po odpięciu, powinieneś być w stanie go zdjąć, przyciągając go do siebie. Jest on mocowany tylko za pomocą małych plastikowych występów, które właśnie utkwiły w kołnierzu felgi. Powiel proces na innych kołach, aby usunąć wszystkie kołpaki z samochodu.

Dopasuj kołpaki do mojej Mazdy CX 30

W ostatnim kroku naszego samouczka przechodzimy do etapu ponownego montażu kołpaków. Nic nie może być mniej trudne. Musisz tylko znajdź dyszę do pompowania swojego koła!, dopasuj go do wycięcia na kołpaku, umieść kołpak przed obręczą Mazdy CX 30 i włóż małe nakłucia lub młotki wokół kołpaka, aby przypiąć go do felgi. W końcu wystarczy wykonać tę samą operację na każdym z kół, aby zakończyć pracę.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Mazdzie CX 30 ?

Jesteś teraz w stanie zdejmowanie kołpaka w Twojej Mazdzie CX 30 i załóż nowe.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mazdy CX 30, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mazda CX 30.

Ссылка на основную публикацию