Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie Ford Expedition ?

Chęć rozwiązania drobnych czynności konserwacyjnych, które należy wykonać w samochodzie, staje się coraz bardziej regularna. Tak naprawdę roczny budżet przeznaczony na samochód jest ogromny, więc chęć samodzielnego serwisowania wydaje się dobrą decyzją. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do stacji benzynowej, zmianę siedzenia, pranie plam, czy transport wyjątkowo nieporęcznych przedmiotów, niektórzy z Was chcą wiedzieć jak zdjąć tylne siedzenie w Ford Expedition. W tym artykule postaramy się przedstawić różne metody w zależności od roku i serii Twojego Ford Expedition.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Ford Expedition z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na usunięcie tylnego siedzenia Twojego Ford Expedition, które jest mocowane tylko 4 śrubami, proces ten jest prawdopodobnie najłatwiejszy. W rzeczywistości, aby to zrobić, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z zapięć i zdjęcie.

Jak zdjąć tylną kanapę Ford Expedition z systemem klipsów

Proces jest teraz nieco dłuższy do osiągnięcia, ponieważ jesteśmy ostrożni wobec więzów, które są ustalone w mocy, zawsze boimy się zbyt mocno pociągnąć i zniszczyć jedną. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego Ford Expedition wyposażonego w system zacisków? Zwykle te klipsy znajdziesz pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nią wpina, aby je zwolnić, należy nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta technika nie działa, w większości przypadków wystarczy pociągnąć, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Ford Expedition?

Jak zdemontować tylną kanapę Ford Expedition z systemem składania ze śrubami tylko z przodu

Wreszcie ostatni proces usuwania tylnego siedzenia w Twoim Ford Expedition, od kilku lat składane siedzenie nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najszybsza opcja, jaką możesz mieć do zrealizowania. Po prostu będziesz musiał przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Ford Expedition.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie szczegóły, których potrzebujesz, aby bez problemu zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Ford Expedition, napisaliśmy również kilka poradników, które pomogą Ci w tych misjach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków o Ford Expedition, przejdź do naszej kategorii Ford Expedition.

Ссылка на основную публикацию