Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie Renault Megane 4 ?

Chęć naprawienia drobnych problemów, które należy zrobić w samochodzie, staje się coraz bardziej regularna. Rzeczywiście, roczny budżet przeznaczony na samochód jest ważny, więc samodzielne serwisowanie samochodu wydaje się dobrą opcją. Nieważne, czy chodzi o dostęp do stacji benzynowej, zmianę siedzenia, pranie plamy, czy transport wyjątkowo nieporęcznych rzeczy, niektórzy z Was się zastanawiają jak zdjąć tylne siedzenie w Renault Megane 4. W poniższych akapitach postaramy się przedstawić różne opcje w zależności od roku i serii Twojego Renault Megane 4.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Renault Megane 4 z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli szukasz sposobu na usunięcie tylnego siedzenia Twojego Renault Megane 4, które jest montowane tylko za pomocą 4 śrub, proces ten jest prawdopodobnie najprostszy. Rzeczywiście, aby to zrobić, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z mocowań i zabranie go.

Jak wyjąć tylne siedzenie Renault Megane 4 z systemem klipsów?

Podejście jest teraz nieco dłuższe do osiągnięcia, ponieważ jesteśmy ostrożni w stosunku do więzów, które są na stałe, generalnie boimy się pociągnąć zbyt mocno i zerwać jeden. Jak zdjąć tylną kanapę mojego Renault Megane 4 z systemem zaciskowym? Ogólnie te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Zaciski te często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, należy nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć za metalową część. W niektórych seriach, jeśli to podejście nie działa, zwykle wystarczy je pociągnąć, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Renault Megane?

Jak zdemontować tylną kanapę Renault Megane 4 z systemem składania za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnia technika wyjmowania tylnego siedzenia w Twoim Renault Megane 4, w niektórych latach składane siedzenie nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najprostsza opcja, jaką możesz osiągnąć. Po prostu będziesz musiał przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinieneś być w stanie zdjąć tylne siedzenie swojego Renault Megane 4.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby bez problemu zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Renault Megane 4, przygotowaliśmy również kilka artykułów, które pomogą Ci w tych misjach.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Renault Megane 4, przejdź do naszej kategorii Renault Megane 4.

Ссылка на основную публикацию