Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie Renault Talisman ?

Chęć zajmowania się drobnymi czynnościami konserwacyjnymi, które należy wykonać w samochodzie, staje się coraz bardziej regularna. Tak naprawdę roczny budżet przeznaczony na samochód jest ważny, więc próba samodzielnej naprawy wydaje się dobrą decyzją. Nieważne, czy chodzi o dojazd do stacji benzynowej, zmianę siedzenia, pranie plam, czy transport wyjątkowo nieporęcznych przedmiotów, o których niektórzy z Was myślą jak zdjąć tylne siedzenie w Renault Talisman. W tym artykule postaramy się przedstawić różne opcje w zależności od roku i serii Twojego Renault Talisman.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Renault Talisman z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszej sytuacji. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Renault Talisman, które jest montowane tylko za pomocą 4 śrub, proces jest prawdopodobnie najprostszy. W rzeczywistości, aby to zrobić, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite wyjęcie go z mocowań i wyjęcie go.

Jak zdjąć tylne siedzenie Renault Talisman z systemem klipsów

Technika jest teraz nieco bardziej irytująca, ponieważ jesteśmy ostrożni wobec więzów, które są ustalone na mocy, często boimy się zbyt mocnego pociągnięcia i zerwania jednego. Jak zdjąć tylną kanapę mojego Renault Talisman z systemem zaciskowym? Zwykle te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nią wpina, aby je zwolnić, należy nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ten proces nie działa, zwykle wystarczy pociągnąć, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć kontrolkę silnika Renault Talisman ?

Jak zdemontować tylną kanapę Renault Talisman z systemem składania za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatni proces demontażu tylnego siedzenia Twojego Renault Talisman, od kilku lat składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najprostsza opcja, jaką możesz zrobić. Będziesz musiał tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinieneś być w stanie zdjąć tylne siedzenie Twojego Renault Talisman.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie szczegóły, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie pojazdu mechanicznego. Jeśli planujesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Renault Talisman, przygotowaliśmy również kilka poradników, które pomogą Ci w tych zadaniach.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Renault Talisman, przejdź do naszej kategorii Renault Talisman.

Ссылка на основную публикацию