Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie smarta forfour?

Coraz powszechniejsze staje się zajęcie się drobnymi czynnościami konserwacyjnymi Twojego pojazdu. W rzeczywistości roczny budżet przeznaczony na samochód jest spory, więc chęć serwisowania go bez pomocy wydaje się być sprytną opcją. Niektórzy z Was myślą o tym, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę fotela, pranie plam, czy wyjątkowo ciężki transport jak zdjąć tylne siedzenie w smart forfour. W poniższych akapitach postaramy się opowiedzieć Ci o różnych sposobach w zależności od roku i serii Twojego smarta forfour.

Jak zdjąć tylne siedzenie w smart forfour z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na usunięcie tylnego siedzenia Twojego smarta forfour, który jest montowany tylko za pomocą 4 śrub, rozwiązanie jest prawdopodobnie najbardziej podstawowe. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie jej z zapięć i zdjęcie.

Jak zdjąć tylne siedzenie smart forfour z systemem klipsów?

Metodologia jest teraz nieco trudniejsza, ponieważ jesteśmy sceptycznie nastawieni do więzów, które są mocne, zawsze boimy się pociągnąć zbyt mocno i zerwać. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego smarta forfour wyposażonego w system zaciskowy? W większości przypadków te klipsy znajdziesz pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, musisz nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta taktyka nie działa, w większości przypadków wystarczy pociągnięcie, aby je uwolnić.

Jak zdemontować tylną kanapę smart forfour ze składanym systemem za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatni proces demontażu tylnego siedzenia Twojego smarta forfour, kilka lat ma składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najprostsza opcja, jaką możesz mieć do zrealizowania. Musisz tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinieneś być w stanie zdjąć tylne siedzenie swojego smarta forfour.

Weiterlesen:
Dlaczego mój smart forfour pachnie spalonym plastikiem?

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie pojazdu mechanicznego. Jeśli próbujesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego smarta forfour, przygotowaliśmy również kilka samouczków, które pomogą Ci w tych zadaniach.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących smarta forfour, spójrz na kategorię smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector