Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie smarta fortwo ?

Chęć załatwienia drobnych prac konserwacyjnych, które należy wykonać w samochodzie, staje się coraz bardziej powszechna. W rzeczywistości roczny budżet zainwestowany w samochód jest ważny, więc chęć samodzielnego serwisu wydaje się dobrą opcją. Nie ma znaczenia, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, pranie plam, czy transport wyjątkowo obszernych przedmiotów, niektórzy z Was chcą wiedzieć jak zdjąć tylne siedzenie w smart fortwo. W tym poście postaramy się przedstawić różne metody w zależności od roku i serii Twojego smarta fortwo.

Jak zdjąć tylne siedzenie w smart fortwo z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli interesuje Cię sposób na demontaż tylnego siedzenia Twojego smarta fortwo, który jest montowany tylko za pomocą 4 śrub, technika ta jest z pewnością najprostsza. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z mocowań i usunięcie go.

Jak zdjąć tylną kanapę smart fortwo z systemem klipsów?

Proces jest teraz nieco trudniejszy, ponieważ jesteśmy ostrożni wobec więzów, które są ustalone na mocy, często boimy się pociągnąć za mocno i zerwać jeden. Jak zdjąć tylną kanapę mojego smarta fortwo z systemem zaciskowym? W większości przypadków te klipsy znajdziesz pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, musisz nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli to rozwiązanie nie działa, w większości przypadków wystarczy je pociągnąć, aby je zwolnić.

Jak zdemontować tylną kanapę smart fortwo ze składanym systemem za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnia technika demontażu tylnego siedzenia w smart fortwo, w niektórych latach składane siedzenie, które nie jest przymocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najprostsza metoda, jaką możesz osiągnąć. Będziesz musiał tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego smarta fortwo.

Weiterlesen:
smart fortwo, który przyspiesza samotnie

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby bez problemu zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli planujesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego smarta fortwo, przygotowaliśmy również kilka artykułów, które pomogą Ci w tych zadaniach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta fortwo, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector