Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Golf 5 ?

Chęć rozwiązania drobnych napraw, które należy wykonać w pojeździe, staje się coraz bardziej regularna. Tak naprawdę roczny budżet przeznaczony na samochód jest ważny, więc chęć samodzielnego serwisowania wydaje się mądrą opcją. Bez względu na to, czy chodzi o dostęp do stacji benzynowej, zmianę siedzenia, pranie plam, czy nadzwyczajny transport ciężkich rzeczy, niektórzy z Was chcą wiedzieć jak zdjąć tylne siedzenie w Volkswagen Golf 5. W tym poście postaramy się przedstawić różne sposoby w zależności od roku i serii Twojego Volkswagena Golfa 5.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Volkswagenie Golfie 5 z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Golfa 5, które jest mocowane tylko 4 śrubami, proces ten jest prawdopodobnie najłatwiejszy. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z zapięć i wyjęcie.

Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Golf 5 z systemem klipsów

Metodologia jest teraz nieco trudniejsza, ponieważ jesteśmy ostrożni wobec więzów, które są utrwalone w mocy, zawsze bojąc się pociągnąć zbyt mocno i zniszczyć jedną. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego Volkswagena Golfa 5 wyposażonego w system zacisków? Zazwyczaj te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, będziesz musiał nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli to rozwiązanie nie działa, w większości przypadków wystarczy je pociągnąć, aby je zwolnić.

Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagenie Golfie 3 ?

Jak zdemontować tylną kanapę Volkswagen Golf 5 ze składanym systemem za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnia technika zdejmowania tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Golfa 5, od kilku lat ma składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najszybsza technika, jaką możesz wykonać. Będziesz musiał tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Golfa 5.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli próbujesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Volkswagena Golfa 5, przygotowaliśmy również kilka poradników, które pomogą Ci w tych misjach.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector