Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Golf ?

Chęć wykonania drobnych napraw pojazdu staje się coraz bardziej powszechna. W rzeczywistości roczny budżet zainwestowany w samochód jest znaczny, więc planowanie naprawy bez pomocy wydaje się dobrą opcją. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, pranie plam czy wyjątkowo transportowanie nieporęcznych rzeczy, niektórzy z Was chcą wiedzieć jak zdjąć tylne siedzenie w Volkswagenie Golfie. Na tej stronie postaramy się przedstawić różne opcje w zależności od roku i serii Twojego Volkswagena Golfa.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Volkswagenie Golfie z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszej sytuacji. Jeśli próbujesz znaleźć technikę demontażu tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Golfa, które jest mocowane tylko na 4 śruby, rozwiązanie jest z pewnością najbardziej podstawowe. W rzeczywistości, aby to zrobić, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite wyjęcie go z zapięć i zdjęcie.

Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Golf z systemem klipsów

Rozwiązanie jest teraz trochę dłuższe do osiągnięcia, ponieważ jesteśmy sceptycznie nastawieni do więzów, które są na stałe, zawsze boimy się pociągnąć zbyt mocno i zniszczyć jedną. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego Volkswagena Golfa wyposażonego w system zacisków? Zazwyczaj te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, musisz nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta metoda nie działa, w większości przypadków wystarczy pociągnąć, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Volkswagenie Golfie 8, co mogę zrobić?

Jak zdemontować tylną kanapę Volkswagen Golf z systemem składania za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnie podejście do demontażu tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Golfa, od kilku lat składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najłatwiejsze podejście, jakie możesz osiągnąć. Musisz tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Golfa.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli planujesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Volkswagena Golfa, przygotowaliśmy również kilka poradników, które pomogą Ci w tych zadaniach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию