Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Polo 6 ?

Chęć załatwienia drobnych poprawek w samochodzie okazuje się być coraz bardziej regularna. W rzeczywistości roczny budżet przeznaczony na samochód jest znaczny, więc samodzielna naprawa wydaje się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, pranie plam, czy wyjątkowo transportowanie ciężkich rzeczy, niektórzy z was myślą o tym jak zdjąć tylne siedzenie w Volkswagen Polo 6. W tym artykule postaramy się przedstawić różne sposoby w zależności od roku i serii Twojego Volkswagena Polo 6.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Volkswagen Polo 6 z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli interesuje Cię technika demontażu tylnego siedzenia Twojego Volkswagena Polo 6, które montuje się tylko za pomocą 4 śrub, rozwiązanie jest najprawdopodobniej najłatwiejsze. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Umożliwi to całkowite uwolnienie go z mocowań i wyjęcie go.

Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Polo 6 z systemem klipsów

Rozwiązanie teraz trochę trudniejsze, ponieważ jesteśmy ostrożni z więzami, które są mocowane, generalnie boimy się pociągnąć zbyt mocno i zniszczyć jeden. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego Volkswagena Polo 6 wyposażonego w system zacisków? Zazwyczaj te klipsy znajdziesz pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, musisz nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta technika nie działa, zwykle wystarczy pociągnąć, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Volkswagen Polo 8 ?

Jak zdemontować tylne siedzenie Volkswagen Polo 6 ze składanym systemem za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie, ostatnie rozwiązanie, aby zdjąć tylne siedzenie Twojego Volkswagen Polo 6, od kilku lat ma składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w tym przypadku jest to najprostsza opcja, jaką możesz mieć do zrealizowania. Po prostu będziesz musiał przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinno być możliwe zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Volkswagen Polo 6.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie szczegóły, których potrzebujesz, aby bez problemu zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Volkswagena Polo 6, przygotowaliśmy również kilka samouczków, które pomogą Ci w tych zadaniach.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 6 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 6.

Ссылка на основную публикацию