Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z BMW X6 ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętnie zajmą się większością usług, które mają być wykonane w Twoim BMW X6, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj zamierzamy oglądać jak zdjąć zderzak z BMW X6. Ta procedura nie jest zbyt wymagająca i powinieneś mieć możliwość jej wykonania przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak z Twojego BMW X6, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego BMW.

Jak zdjąć przedni zderzak z BMW X6

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego BMW X6. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego BMW X6 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zalecamy ustawienie BMW X6 na stojakach i zdjęcie przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również znane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego BMW X6. W zależności od cech samochodu i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwignię, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które blokują przedni zderzak Twojego BMW X6 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora wejść pod swoje BMW X6 aby odkręcić śruby które są na podwoziu auta znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć światło silnika BMW X6 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego BMW X6, aby go ponownie złożyć, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z BMW X6

A teraz, niezależnie od tego, czy procedura jest w miarę identyczna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego BMW X6. Dla każdego kroku, aby uniknąć powtarzania się, podamy tylko ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swoje BMW X6 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą do bezproblemowego zdejmowania zderzaka z Twojego BMW X6
 • Zdejmij tylne nadkola swojego BMW X6, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby uprościć zdejmowanie zderzaka z Twojego BMW X6.
 • Zdejmij dolne wiązania pod swoim BMW X6.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączyłeś oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego BMW X6, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z BMW X6 czy to przedni czy tylny? metody są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW X6, przejdź do naszej kategorii BMW X6.

Ссылка на основную публикацию