Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Bmw Z4 ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętni do zarządzania większością prac do wykonania na Twoim Bmw Z4, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz operować. Chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego na tej stronie będziemy odkrywać jak zdjąć zderzak z Bmw Z4. Akcja ta nie jest zbyt wymagająca i powinieneś być w stanie wykonać ją przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to zrobić, najpierw odkryjemy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Bmw Z4, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Bmw Z4

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego Bmw Z4. Aby go zdjąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, których będziesz musiał przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak swojego Bmw Z4 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, zalecamy podniesienie Bmw Z4 i zdjęcie przednich kół, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Bmw Z4. W zależności od cech samochodu i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywacz.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i mocujące przedni zderzak Twojego Bmw Z4 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swoje Bmw Z4 i odkręcić śruby, które są na podwoziu auta, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik na Bmw Z4, co mogę zrobić ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Bmw Z4, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do stopni w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Bmw Z4

I na koniec, niezależnie od tego, czy proces jest dość równoważny, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Bmw Z4. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy wyłącznie ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś swojego Bmw Z4 i wyjmij tylne koła, aby mieć idealne miejsce do pracy, aby bez problemu zdjąć zderzak z Twojego Bmw Z4
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Bmw Z4, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdjęcie zderzaka z Twojego Bmw Z4.
 • Zdejmij dolne wiązania pod swoim Bmw Z4.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Bmw Z4, zastosuj tę samą metodę jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Bmw Z4 czy to przedni czy tylny? techniki są praktycznie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Bmw Z4 które mają problemy na biegu jałowym

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw Z4, przejdź do naszej kategorii Bmw Z4.

Ссылка на основную публикацию