Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Dacii Logan ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętni do zarządzania większością prac do wykonania w Dacii Logan, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Bardzo chcielibyśmy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego na tej stronie dowiemy się jak zdjąć zderzak z Dacii Logan. Ten proces nie jest zbyt trudny i powinieneś być w stanie to zrobić przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojej Dacii Logan, a następnie, jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Dacii Logan

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od przedniego zderzaka Twojej Dacii Logan. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, których musisz przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojej Dacii Logan w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, proponujemy postawić Dacię Logan na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć dobry dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również określane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojej Dacii Logan. W zależności od cech samochodu i roku modelu, będziesz miał również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywacz.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które mocują przedni zderzak Twojej Dacii Logan po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora wejść pod swoją Dacię Logan odkręcić śruby które są na podwoziu auta znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpada, być może zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak holować Dacię Logan ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Dacii Logan, aby go ponownie złożyć, należy przykleić stopnie w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Dacii Logan

I na koniec, nawet jeśli operacja jest dość podobna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojej Dacii Logan. Dla każdego etapu, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne zarysy, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Dacia Logan i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą, aby bez problemu zdjąć zderzak Dacii Logan
 • Zdejmij tylne nadkola Dacii Logan, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby znacznie ułatwić zdejmowanie zderzaka z Dacii Logan.
 • Zdejmij dolne wiązania pod Dacią Logan.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączysz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Dacii Logan, postępuj zgodnie z tą samą procedurą jak dla przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Dacii Logan czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dacii Logan, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Dacia Logan.

Ссылка на основную публикацию