Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Ford Escape ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie jesteś chętnie zajmie się większością usług, które mają być wykonane w Twoim Ford Escape, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Naprawdę chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego dzisiaj zamierzamy odkryć jak zdjąć zderzak z Ford Escape. Ta akcja nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Ford Escape, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Ford Escape

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego Ford Escape. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto wskazówki, których musisz się trzymać, aby zdemontować zderzak Twojego Ford Escape w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, zalecamy podniesienie Ford Escape i zdjęcie przednich kół, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również identyfikowane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Ford Escape. W zależności od cech samochodu i rocznika modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni do otwórz zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i blokujące przedni zderzak Twojego Ford Escape po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod swojego Ford Escape i odkręcić śruby, które są na podwoziu samochodu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpada, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Ford Escape, które pozostaje włączone

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Ford Escape, aby go ponownie złożyć, przyklej do stopni w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Ford Escape

A teraz, niezależnie od tego, czy operacja jest całkiem równoważna, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Ford Escape. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś swojego Ford Escape i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy, aby bez problemu zdjąć zderzak Ford Escape
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Ford Escape, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby uprościć zdejmowanie zderzaka z Twojego Ford Escape.
 • Zdejmij dolne wiązania pod swoim Fordem Escape.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak ze swojego Ford Escape, trzymaj się tej samej operacji co dla przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Ford Escape czy to przedni czy tylny? metody są mniej więcej takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylne siedzenie w moim Ford Escape?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Ford Escape, przejdź do naszej kategorii Ford Escape.

Ссылка на основную публикацию