Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Ford Explorera ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chętnie zajmę się prawie wszystkimi usługami, które mają zostać wykonane w Twoim Ford Explorer, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Chcielibyśmy Ci pomóc w tym zadaniu. Dlatego na tej stronie będziemy przeglądać jak zdjąć zderzak z Ford Explorer. Akcja ta nie jest bardzo trudna i powinieneś sobie z nią poradzić przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak usunąć przedni zderzak twojego Ford Explorer, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Ford Explorer

Zacznijmy więc nasz dokument od przedniego zderzaka Twojego Ford Explorera. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto wskazówki, których musisz się trzymać, aby móc zdemontować zderzak swojego Ford Explorera w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zalecamy podniesienie Ford Explorera i zdjęcie przednich kół, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również opisywane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Ford Explorera. W zależności od cech pojazdu i rocznika modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które blokują przedni zderzak Twojego Ford Explorera po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod swojego Ford Explorera i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu pojazdu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Ford Explorer ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Ford Explorer, aby go ponownie złożyć, należy przykleić do schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Ford Explorer

I na koniec, niezależnie od tego, czy proces jest dość podobny, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojego Ford Explorera. Dla każdego kroku, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś Ford Explorer i wyjmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą, aby spokojnie zdjąć zderzak Ford Explorer
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Ford Explorera, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby uprościć zdejmowanie zderzaka z Ford Explorera.
 • Wyjmij dolne wiązania poniżej swojego Ford Explorera.
 • Pamiętaj przy tym o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Ford Explorer, trzymaj się tej samej operacji co dla przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Ford Explorera czy to przedni czy tylny? podejścia są praktycznie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Explorer, spójrz na kategorię Ford Explorer.

Ссылка на основную публикацию