Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Honda Fit ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, z pewnością jesteś chętnie zajmie się prawie wszystkimi usługami, które mają zostać wykonane w Twojej Honda Fit, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do komponentu, nad którym chcesz pracować. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj zamierzamy oglądać jak zdjąć zderzak z Honda Fit. Ten proces nie jest bardzo trudny i powinieneś być w stanie to zrobić przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojej Hondy Fit, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Honda Fit?

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Twojej Hondy Fit. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojej Hondy Fit w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, zalecamy umieszczenie Hondy Fit na stojakach i zdemontowanie przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojej Hondy Fit. W zależności od cech samochodu i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które blokują przedni zderzak Twojej Hondy Fit po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz nadszedł czas, aby zejść pod swoją Honda Fit, aby odkręcić śruby, które są na podwoziu samochodu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Pamiętaj by odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zresetować czujnik ciśnienia w oponach Honda Fit?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojej Honda Fit, aby umieścić go z powrotem, wykonaj czynności w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Honda Fit?

Podsumowując, niezależnie od tego, czy proces jest dość identyczny, przyjrzymy się sprawie usunięcia tylnego zderzaka z Twojej Hondy Fit. Dla każdego etapu, aby uniknąć powtarzania się, po prostu przedstawimy Ci ogólne zarysy, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Honda Fit i zdejmij tylne koła, aby uzyskać idealne miejsce do pracy, aby bez problemu zdjąć zderzak Honda Fit
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Honda Fit, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojej Honda Fit.
 • Wyjmij dolne wiązania poniżej swojej Honda Fit.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojej Honda Fit, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Honda Fit czy to przedni czy tylny? podejścia są zasadniczo takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Światło oleju Honda Fit, które pozostaje włączone

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Honda Fit, przejdź do naszej kategorii Honda Fit.

Ссылка на основную публикацию