Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Hondy Insight ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętni do obsługi większości prac, które mają być wykonane na Twojej Honda Insight, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz się skupić. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj zamierzamy oglądać jak zdjąć zderzak z Hondy Insight. Ta procedura nie jest zbyt wymagająca i powinieneś być w stanie ją wykonać przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak z Twojej Hondy Insight, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Hondy Insight

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojej Hondy Insight. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak Twojej Hondy Insight w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zalecamy postawienie Hondy Insight na stojakach i zdemontowanie przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Wyjmij nadkola: są również określane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojej Hondy Insight. W zależności od cech pojazdu i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwigni otworzyć zszywacz.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i blokujące przedni zderzak Twojej Hondy Insight po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas zejść pod swoją Hondę Insight i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu pojazdu, znajdziesz kilka w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, najprawdopodobniej zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Honda Insight ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojej Hondy Insight, aby go ponownie złożyć, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Hondy Insight

A teraz, niezależnie od tego, czy procedura jest identyczna, czy nie, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojej Hondy Insight. Na każdym kroku, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne informacje, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swoją Hondę Insight i zdejmij tylne koła, aby mieć idealne miejsce do pracy, aby spokojnie zdjąć zderzak Hondy Insight
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Honda Insight, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Wyjmij boczne wsporniki w nadkolach, aby wygodniej było zdjąć zderzak z Twojej Hondy Insight.
 • Zdejmij dolne wiązania pod swoją Hondą Insight.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączyłeś oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojej Hondy Insight, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Hondy Insight czy to przedni czy tylny? techniki są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moją Hondą Insight

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Hondy Insight, zajrzyj do kategorii Honda Insight.

Ссылка на основную публикацию