Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Hondy Odyssey ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie jesteś chcąc zadbać o większość prac konserwacyjnych, które należy wykonać w Twojej Honda Odyssey, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz się skupić. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj zamierzamy oglądać jak zdjąć zderzak z Hondy Odyssey. Ten proces nie jest bardzo trudny i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojej Hondy Odyssey, a następnie jak usunąć tylny zderzak tej.

Jak zdjąć przedni zderzak z Hondy Odyssey

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Twojej Hondy Odyssey. Aby go zdjąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, których musisz przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojej Hondy Odyssey w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, sugerujemy podniesienie Hondy Odyssey i zdjęcie przednich kół, aby mieć dobry dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również identyfikowane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojej Hondy Odyssey. W zależności od cech pojazdu i rocznika modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwignię, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się za błotnikiem i uszczelniające przedni zderzak Twojej Hondy Odyssey po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod swoją Hondę Odyssey i odkręcić śruby znajdujące się na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Pamiętaj by odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby zapobiec zarysowaniu przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Honda Odyssey ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojej Hondy Odyssey, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do stopni w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Hondy Odyssey

Aby stwierdzić, czy proces jest identyczny, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojej Hondy Odyssey. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, podamy tylko ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od podjęcia tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś swoją Hondę Odyssey i wyjmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy, aby spokojnie zdjąć zderzak swojej Hondy Odyssey
 • Zdejmij tylne nadkola swojej Hondy Odyssey, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdjęcie zderzaka z Twojej Hondy Odyssey.
 • Usuń dolne wiązania znajdujące się pod Twoją Hondą Odyssey.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojej Hondy Odyssey, postępuj zgodnie z tą samą procedurą jak dla przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Hondy Odyssey czy to przedni czy tylny? podejścia są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hondy Odyssey, spójrz na kategorię Honda Odyssey.

Ссылка на основную публикацию