Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z hyundai i10 ?

Jeśli lubisz majsterkować, prawie na pewno chcesz zarządzać większością konserwacji, którą należy wykonać w swoim hyundai i10, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Chcielibyśmy Ci pomóc w tym zadaniu. Dlatego dzisiaj się dowiemy jak zdjąć zderzak z hyundai i10. Ten proces nie jest bardzo skomplikowany i powinieneś być w stanie to zrobić przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojego hyundai i10, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z hyundai i10

Zacznijmy więc naszą zawartość od przedniego zderzaka Twojego hyundai i10. Aby go zdjąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, których musisz przestrzegać, aby zdemontować zderzak swojego hyundai i10 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, radzimy postawić hyundai i10 na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również określane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego hyundai i10. W zależności od cech samochodu i rocznika modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwigni do otwórz zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się za błotnikiem i uszczelniające przedni zderzak Twojego hyundai i10 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod hyundai i10 i odkręcić śruby, które są na podwoziu samochodu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się, rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
hyundai i10, który przyspiesza sam

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego hyundai i10, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z hyundai i10

A teraz, niezależnie od tego, czy operacja jest w miarę równoważna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego hyundai i10. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś hyundai i10 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą, aby bez problemu zdjąć zderzak hyundai i10
 • Zdejmij tylne nadkola swojego hyundai i10, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby wygodniej było zdjąć zderzak z hyundai i10.
 • Wyjmij dolne wiązania poniżej swojego hyundai i10.
 • Jednocześnie należy odłączyć oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak ze swojego hyundai i10, trzymaj się tej samej techniki co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z hyundai i10 czy to przedni czy tylny? podejścia są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie z moim hyundai i10?

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat hyundai i10, przejdź do naszej kategorii hyundai i10.

Ссылка на основную публикацию