Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z hyundai i30 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chętnie zajmie się większością prac konserwacyjnych, które należy przeprowadzić w Twoim hyundai i30, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do części, nad którą chcesz pracować. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego w tym artykule zamierzamy odkryć jak zdjąć zderzak z hyundai i30. Ta procedura nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie ją wykonać przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego hyundai i30, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z hyundai i30

Zacznijmy więc nasz dokument od przedniego zderzaka Twojego hyundai i30. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak swojego hyundai i30 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, zachęcamy do podniesienia hyundai i30 i zdjęcia przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również opisywane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego hyundai i30. W zależności od cech samochodu i rocznika modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywacz.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się za błotnikiem i uszczelniające przedni zderzak Twojego hyundai i30 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego hyundai i30 aby odkręcić śruby które są na podwoziu auta znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpada, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby zapobiec zarysowaniu przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w hyundai i30?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego hyundai i30, aby go ponownie złożyć, wykonaj czynności w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z hyundai i30

I na koniec, niezależnie od tego, czy procedura jest dość podobna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego hyundai i30. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś hyundai i30 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy, aby bez problemu zdjąć zderzak hyundai i30
 • Zdejmij tylne nadkola swojego hyundai i30, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby wygodniej było zdjąć zderzak z hyundai i30.
 • Zdejmij dolne wiązania poniżej hyundai i30.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak ze swojego hyundai i30, postępuj tą samą techniką jak dla przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z hyundai i30 czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat hyundai i30, przejdź do naszej kategorii hyundai i30.

Ссылка на основную публикацию