Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Lexusa IS ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, to całkiem prawdopodobne chętnie zajmie się większością prac konserwacyjnych, które należy wykonać w Twoim Lexusie IS, ale niektóre są bardziej skomplikowane niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie dowiemy się jak zdjąć zderzak z Lexusa IS. Ta procedura nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Lexusa IS, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Lexusa IS

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego Lexusa IS. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Lexusa IS w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zachęcamy do podniesienia Lexusa IS i zdjęcia przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również identyfikowane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Lexusa IS. W zależności od cech pojazdu i roku modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywacz.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i uszczelniające przedni zderzak Twojego Lexusa IS po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod Lexus IS i odkręcić śruby, które są na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, najprawdopodobniej zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zablokować Lexus IS z rozładowaną baterią?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Lexusa IS, aby go ponownie złożyć, należy przykleić stopnie w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Lexusa IS

A teraz, nawet jeśli procedura jest dość podobna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Lexusa IS. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, po prostu przedstawimy ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Lexusa IS i wyjmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy, aby spokojnie zdjąć zderzak Lexusa IS
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Lexusa IS, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojego Lexusa IS.
 • Usuń dolne wiązania pod spodem Lexusa IS.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Lexusa IS, postępuj zgodnie z tym samym procesem, co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Lexusa IS czy to przedni czy tylny? metody są zasadniczo takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Lexus IS, spójrz na kategorię Lexus IS.

Ссылка на основную публикацию