Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Nissana Almera ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, to całkiem prawdopodobne chcący zadbać o większość usług, które mają być wykonane w Twoim Nissan Almera, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do komponentu, nad którym chcesz pracować. Bardzo chcielibyśmy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego dzisiaj zobaczymy jak zdjąć zderzak z Nissana Almera. Ten proces nie jest bardzo skomplikowany i powinieneś mieć możliwość jego wykonania przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. W tym celu najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak z Nissana Almera, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Nissana Almera?

Zacznijmy więc nasz dokument od przedniego zderzaka Twojego Nissana Almera. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Nissana Almera w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, sugerujemy podniesienie Nissana Almera i zdjęcie przednich kół, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również znane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Nissana Almera. W zależności od cech samochodu i rocznika modelu, będziesz miał również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywacz.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które mocują przedni zderzak Twojego Nissana Almera po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas zejść pod swojego Nissana Almera, aby odkręcić śruby, które są na podwoziu samochodu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, najprawdopodobniej zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby zapobiec zarysowaniu przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak holować Nissana Almerę ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Nissana Almera, aby umieścić go z powrotem, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Nissana Almera?

Podsumowując, niezależnie od tego, czy proces jest w miarę równoważny, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojego Nissana Almera. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, po prostu przedstawimy ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Nissana Almerę i zdejmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń roboczą do bezproblemowego zdejmowania zderzaka Nissana Almera
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Nissana Almera, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Nissana Almera.
 • Zdejmij dolne wiązania pod Nissanem Almerą.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Nissana Almera, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Nissana Almera czy to przedni czy tylny? podejścia są mniej więcej takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Almera, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan Almera.

Ссылка на основную публикацию