Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Peugeota 208 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawie na pewno chętnie zajmie się większością czynności konserwacyjnych, które należy wykonać w Twoim Peugeot 208, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz się skupić. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego w tym artykule zamierzamy odkryć jak zdjąć zderzak z Peugeota 208. To zadanie nie jest zbyt trudne i powinieneś umieć to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to zrobić, najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak w Twoim Peugeot 208, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Peugeota 208

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Twojego Peugeota 208. Do jego zdjęcia wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto wskazówki, których będziesz musiał przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Peugeota 208 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zachęcamy do ustawienia swojego Peugeota 208 na stojakach i zdemontowania przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Peugeot 208. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą duży płaski śrubokręt i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które blokują przedni zderzak Twojego Peugeota 208 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora wejść pod swojego Peugeota 208 aby odkręcić śruby które są na podwoziu auta znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Peugeot 208?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdemontować przedni zderzak z Twojego Peugeota 208, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Peugeota 208

I na koniec, niezależnie od tego, czy proces jest w miarę identyczny, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Peugeota 208. Aby uniknąć powtarzania się, po prostu przedstawimy Ci ogólne informacje, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swojego Peugeota 208 i zdejmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń do pracy, aby spokojnie zdjąć zderzak Twojego Peugeota 208
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Peugeota 208, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdjęcie zderzaka z Twojego Peugeot 208.
 • Zdejmij dolne wiązania spod Twojego Peugeota 208.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Peugeot 208, zastosuj tę samą metodę jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Peugeota 208 czy to przedni czy tylny sposoby są mniej więcej takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Kontrolka pasa bezpieczeństwa świeci w moim Peugeot 208

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Peugeot 208, przejdź do naszej kategorii Peugeot 208.

Ссылка на основную публикацию