Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Peugeota 307 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chcesz zarządzać prawie wszystkimi pracami, które należy wykonać w Twoim Peugeot 307, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz się skupić. Naprawdę chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego w tym artykule zamierzamy zobaczyć jak zdjąć zderzak z Peugeota 307. Ta procedura nie jest bardzo trudna i powinieneś umieć to zrobić za pomocą kilku narzędzi. W tym celu najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Peugeot 307, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Peugeota 307

Zacznijmy więc naszą treść od przedniego zderzaka Twojego Peugeota 307. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto wskazówki, których musisz przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Peugeot 307 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, radzimy podnieść swojego Peugeota 307 i zdjąć przednie koła, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Peugeot 307. W zależności od cech pojazdu i rocznika Twojego modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które uszczelniają przedni zderzak Twojego Peugeota 307 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego Peugeota 307, aby odkręcić śruby, które są na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpada, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Peugeot 307, co robić ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdemontować przedni zderzak z Twojego Peugeota 307, aby go ponownie złożyć, należy przykleić się do stopni w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Peugeota 307

A teraz, bez względu na to, czy procedura jest w miarę równoważna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Peugeota 307. Aby uniknąć powtarzania się, przyjrzymy się po prostu części 1, jeśli masz wszelkie wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swojego Peugeota 307 i wyjmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy, aby spokojnie zdjąć zderzak Twojego Peugeot 307
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Peugeota 307, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby znacznie ułatwić demontaż zderzaka z Twojego Peugeot 307.
 • Zdejmij dolne wiązania pod Twoim Peugeot 307.
 • Należy przy tym odłączyć oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Peugeot 307, zastosuj tę samą metodę jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Peugeota 307 czy to przedni czy tylny techniki są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Peugeota 307, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Peugeot 307.

Ссылка на основную публикацию