Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Renault Trafic 2 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chcący zająć się większością usług, które mają zostać wykonane w Twoim Renault Trafic 2, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz się skupić. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego w tym artykule zamierzamy odkryć jak zdjąć zderzak z Renault Trafic 2. Akcja ta nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś mieć możliwość jej wykonania przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Renault Trafic 2, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Renault Trafic 2

Zacznijmy więc naszą zawartość strony od przedniego zderzaka Twojego Renault Trafic 2. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Renault Trafic 2 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, proponujemy postawić Renault Trafic 2 na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Renault Trafic 2. W zależności od cech pojazdu i rocznika Twojego modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą duży płaski śrubokręt i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które mocują przedni zderzak Twojego Renault Trafic 2 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swoje Renault Trafic 2 i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu pojazdu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Pamiętaj by rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, najprawdopodobniej zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Renault Trafic 2 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Renault Trafic 2, aby go ponownie złożyć, wykonaj czynności w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Renault Trafic 2

I na koniec, nawet jeśli procedura jest całkiem identyczna, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojego Renault Trafic 2. Aby uniknąć powtarzania się na każdym etapie, przedstawimy wyłącznie ogólne informacje, przeczytaj część 1, jeśli masz wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Renault Trafic 2 i wyjmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń do pracy, aby bez problemu zdjąć zderzak Twojego Renault Trafic 2
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Renault Trafic 2, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby wygodniej było zdemontować zderzak z Twojego Renault Trafic 2.
 • Zdejmij dolne wiązania poniżej swojego Renault Trafic 2.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączysz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Renault Trafic 2, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Renault Trafic 2 czy to przedni czy tylny? metody są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Trafic 2, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Trafic 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector